[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

حبس، جزای نقدی و اخراج از کشور، روزنامه شیراز نوین

دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلال گران نظام اقتصادی در استان فارس آرای قطعی دو متهم دیگر این دادگاه را صادر کرد. 20 سال حبس، جزای نقدی، اخراج از کشور و لغو پروانه فعالیت تجاری دو اخلال‌گر نظام اقتصادی کشور در استان فارس. به گزارش روابط عمومی‌ دادگستری استان فارس قضات ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی دادگاه انقلاب اسلامی ‌استان فارس میامحمد آخوندزاده متهم پرونده اخلال در نظام پولی و اقتصادی کشور و مجید لیاقت محتکر عمده مواد غذایی را مجرم شناخته و به اشد مجازات محکوم کرد.
در حکم صادره از این شعبه ویژه ضمن تأکید بر بزه‌کاری میامحمد آخوندزاده فرزند شیرمحمد تبعه افغانستان، اتهام  انتسابی وی مبنی بر اخلال در نظام پولی و اقتصادی کشور از طریق حواله ارزی را محرز دانسته و وی را به 20 سال حبس تعزیری، جزای نقدی به مبلغ 20هزار و 970میلیارد و 949 میلیون و 119 هزار و 850 ریال و اخراج از ایران و همچنین ضبط کلیه اموال و وجوه تحصیل شده از طریق جرم مذکور محکوم کرد.
همچنین دادگاه در رأی جداگانه‌ای اتهام مجید لیاقت فرزند رسول را در خصوص احتکار عمده مواد غذایی (برنج و عدس) را محرز شناخته و با استناد به قرائن، مدارک و اسناد موجود وی را به 20 سال حبس تعزیری، پرداخت جزای نقدی به مبلغ 52 میلیارد و 677 میلیون و847 هزار و 124 ریال در حق دولت و منع اشتغال به تجارت و لغو پروانه کسب به مدت 2 سال محکوم کرد.
دادگاه درخصوص کالاهای مکشوفه از متهم این پرونده نیز تأکید داشته است تا اجناس با قیمت متعارف در بازار عرضه و وجوه حاصله از فروش آن‌ها به حساب بیت‌المال واریز گردد. گفتنی است در هر دو رأی صادره از دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلال‌گران نظام اقتصادی به استناد تبصره 2 ماده 2 قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور به تعقیب قضایی مدیر یا مدیران، بازرسان و به طور کلی مسئولین ذیربط که در نتیجه اقدام قانونی می‌توانستند زمینه جلوگیری از ارتکاب جرم را فراهم نمایند، تأکید شده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی