[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

برای مواجهه با پدیده سالمندی آماده باشیم، روزنامه شیراز نوین

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با بیان این‌که باید برای مواجهه با پدیده سالمندی آمادگی داشته باشیم گفت: در این راستا در سیاست‌های کلی به اجتماعی شدن سلامت توجه اساسی شده است.
به گزارش ایسنا، دکتر محمد‌هادی ایازی کانون سلامت را به عنوان نقطه آغاز مشارکت‌های ساختارمند مردمی ‌در حوزه سلامت دانست.
وی گفت: در حال حاضر ۲۳.۶‌درصد مردم دچار اختلالات روانی هستند که ۱۲‌درصد را مردان و ۱۶‌درصد بانوان را شامل می‌شود.
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت تأکید کرد: ایران طی دو تا سه دهه اخیر جز سالمندترین کشورها قرار گرفته که این امر لزوم برنامه‌ریزی برای ارتقای سلامت را بیش از پیش دوچندان کرده است.
ایازی همچنین گفت: باید برای مواجه شدن با پدیده سالمندی آمادگی داشته باشیم و در این راستا در سیاست‌های کلی به اجتماعی شدن سلامت توجه اساسی شده است.
وی کانون سلامت را نقطه آغاز مشارکت‌های ساختارمند مردمی ‌بیان کرد و گفت: در سیاست‌های کلی نظام سلامت نیز بر مشارکت ساختارمند توجه شده است، زیرا هر ایرانی باید به فکر سلامت خود و خانواده‌اش باشد.
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت تصریح کرد: بخشی از ابعاد سلامت به فرد، سبک زندگی، روابط اجتماعی و سازمان‌ها و نهادهای موجود در جامعه بازمی‌گردد و باید برای ارتقای شرایط زندگی و سلامت مردم تلاش کرد.
ایازی با‌عنوان این‌که برای کاهش آسیب‌های سلامت تلاش کنیم افزود: متأسفانه روز به‌روز سرمایه اجتماعی و سلامت وضعیت بدتری پیدا کرده و برای توفیق نظام سلامت باید به سمت مردم و جامعه حرکت کرد.
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با بیان این‌که مدیران نظام سلامت ۲۵‌درصد در ارتقای سلامت نقش‌آفرینی دارند  افزود: نقش کانون‌های سلامت در ارتقای سلامت مهم و اثرگذار خواهد بود.
ایازی با بیان این‌که کانون سلامت، تشکلی اجتماع محور است، هدایت ظرفیت‌های مردمی ‌و سازمان دهی مردم در حوزه‌های سلامت را از اهداف کانون‌های سلامت محله عنوان کرد و گفت: در محلات شهری و روستایی باید شکل گیری و نهادینه سازی مشارکت صورت گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی