[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

اگر تپش قلب دارید به این خوراکی لب نزنید، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت علمی‌دانشگاه علوم پزشکی یزد به افرادی که با مصرف سیر دچار تپش قلب می‌شوند، توصیه کرد: طبع سیر با پختن از بین نمی‌رود لذا این افراد باید در مصرف سیر پخته نیز احتیاط کنند.
به گزارش صدآنلاین، این گیاه علاوه بر جایگاه خوبی که در غذاهای ایرانی دارد به دلیل خواص و ویژگی‌های قابل اهمیت خود، در طب سنتی نیز از ارزش و اهمیت  زیادی برخوردار است. دکتر «سید کاظم کاظمینی» متخصص طب ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، در مورد خواص سیر اظهار می‌کند: سیر، بادشکن و ضد عفونی‌کننده قابلی است و طبعی به شدت گرم و خشک دارد که شدت این طبع در هنگام پخت کم می‌شود. وی افزود: یکی از خواص سیر تأثیرگذاری آن در کاهش چربی خون و رقت خون است و علاوه بر آن به کاهش فشار خون نیز منجر می‌شود. این متخصص با اشاره به تأثیر سیر در تسهیل هضم غذا، بیان کرد: مصرف سیر تازه از سیر خشک بهتر است و خواص بیشتری را در بردارد.کاظمینی از تأثیر سرکه در کاهش مضرات سیر برای برخی افراد که در اثر مصرف آن دچار تپش قلب و افت فشار می‌شوند، خبر داد.
وی افزود: از نظر طب ایرانی درجه گرمی‌و خشکی سیر بسیار بالا است و برخی از افراد پس از خوردن آن دچار تپش قلب می‌شوند و این در حالی است که طبع سیر با پختن از بین نمی‌رود و این افراد باید در مصرف سیر پخته نیز احتیاط کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی