[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۹
  • دوره جدید

حفظ سلامت در فصل پاییز با نکات بسیار ساده، روزنامه شیراز نوین

فصل پاییز همیشه یکی از چالش برانگیزترین فصل‌ها در سال بوده؛ ما به شما نکاتی را خواهیم گفت که در این فصل سلامت روحی و جسمی‌‌خود را حفظ کنید.
به گزارش نمناک، تغییر فصل و داشتن روزهای کوتاه و پرمشغله پاییز می‌تواند چالش برانگیز باشد. برای سهولت در این امر نکاتی برای سلامتی در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک معرفی شده است تا در ماه‌های سردتر خود را آماده کرده و سلامتی روحی و جسمی‌‌خود را حفظ کنید.
1. مکمل‌های ویتامین دی مصرف کنید:
اکثریت ویتامین دی دریافتی ما از نور آفتاب تأمین می‌شود، بنابراین وقتی هوا سرد شود، دریافت این ویتامین کاهش می‌یابد و بنابراین لازم است یک مکمل ویتامین دی مصرف کنید تا روحیه و سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود.
2. زمانی را به خودتان اختصاص دهید:
پاییز و زمستان راهی است که زمین این فرصت را به ما می‌دهد تا سرعت خود را کاهش دهیم و با حالات و احساسات خود در ارتباط باشیم و بیشتر برای خودمان وقت بگذاریم.
3. واکسن آنفلوآنزا زده و سالیانه چک آپ شوید:
هیچ کس دوست ندارد تداخل در حس بویایی، درد، عطسه و سرفه مانع زندگی او شود.
4. سیستم ایمنی خود را بهبود بخشید:
شما می‌توانید با نوشیدن مقادیر زیادی آب، شستن دست‌ها برای پیشگیری از بیماری و خوردن غذاهای مغذی به تقویت و بهبود سیستم ایمنی خود کمک کنید.
5. در زمان روزانه خود صرفه جویی کنید:
هر وقت می‌توانید زودتر بخوابید؛ مخصوصاً یک هفته قبل از آن که ساعات تغییر کند. دوره تاریکی طولانی‌تر= دوره خواب طولانی‌تر است !
6. برنامه‌ای برای فصل سرما داشته باشید:
اگر در زمستان برنامه‌ای نداشته باشید تا مشغول شوید، مجبورید خواب زمستانی داشته باشید و این به مرور شما را خسته و کسل خواهد کرد.
7. پوست خود را مرطوب کنید:
دمای شدید می‌تواند پوست شما را خشک کند، بنابراین مدام آن را مرطوب و هیدراته نگه دارید. استفاده از کرم ضدآفتاب را نیز فراموش نکنید.
8. مواد غذایی متناسب فصل را خریداری کنید:
چغندر، کلم بروکلی، کلم، بادمجان، کلم پیچ، کدو تنبل، آبگوشت و سوپ، ریشه و برگ سبزیجات دارای برگ تیره طعم‌دار شده همگی گزینه‌های خوبی هستند.
9. فعال بمانید:
نشستن طولانی مدت در تمام روز ممکن است آسان باشد اما تحرک طی روز مهم است.
10. لباس‌های گرمی‌‌بپوشید تا در برابر کاهش درجه دما محفوظ بمانید:
پوشیدن دستکش، روسری، گوش گیر، کت زمستانی، جوراب و چکمه‌های برفی را فراموش نکنید.
11. با خودتان مهربان باشید:
تعطیلات می‌تواند باعث افزایش وزن، روزهای کوتاه باعث کم خلق شدن و فصل آنفلوآنزا می‌تواند باعث بیماری شود. به بدن خود گوش دهید و آنچه را لازم دارد فراهم کنید. سعی کنید افکار منفی را به افکار مثبت تبدیل کنید و بیش از پیش به خودتان اهمیت دهید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی