[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

اشک‌های خداداد ، روزنامه شیراز نوین

در آستانه دیدار تاریخی ایران و استرالیا، دوباره یک نام بر سر زبان‌ها می‌افتد. قهرمان بازی استرالیا و ایران که منجر به صعود تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه شد، فقط یک نام بود: «خداداد عزیزی؛ غزال تیزپای تیم ملی» و از همان روز ۸‌آذر ۱۳۷۶ نسل طلایی فوتبال ایران شکل واقعی‌تری به خود گرفت.
از امروز دوباره نام خداداد بابت یادآوری گل تاریخی‌اش مقابل استرالیا بر سر زبان‌ها می‌افتد، اما قبل از باز شدن پرونده آن دیدار، بد نیست عکسی از خداداد قبل از این اتفاقات شیرین ببینیم.
این عکس متعلق به دیدار نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ است. موضوع عکس، یادآوری یک خاطره تلخ است؛ خاطره شکست مقابل عربستان. با این‌که ما در آن زمان با محمد مایلی کهن نتایج درخشانی مثل برتری ۶ بر ۲ مقابل کره جنوبی یا برد ۳‌بر صفر برابر عربستان داشتیم، اما در نیمه‌نهایی دوباره با عربستانی‌ها مواجه شدیم که این بار، پس از ۱۲۰ دقیقه تساوی بدون گل، کار به ضربات کاشته کشید و با درخشش محمد‌الدعایه دروازه‌بان نامدار تیم ملی عربستان، بازی را باختیم و از صعود به فینال باز ماندیم.
این صحنه، اشک‌های خداداد عزیزی پس از آن شکست تاریخی ایران مقابل عربستان را به تصویر کشیده است. عکسی که توسط «متیو اشتون» عکاس انگلیسی به ثبت رسید و در سایت معتبر «گتی ایمیج» منتشر شد. در عکس، نیما نکیسا و داریوش یزدانی نیز دیده می‌شوند.
خداداد عزیزی به‌خاطر درخشش در آن جام به‌عنوان مرد سال فوتبال آسیا در سال ۱۹۹۶ انتخاب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی