[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

زایمان در آمبولانس، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

 رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس از تولد شانزدهمین نوزاد درآمبولانس طی 8شت ماه گذشته خبرداد وگفت: صبح دیروز در جریان عملیات انتقال یک مادر باردار به مرکز درمانی پس از طی مسافتی در مسیر به دلیل شرایط حال بیمار این زایمان با موفقیت در آمبولانس انجام شد.
دکتر محمد جواد مرادیان در گفت وگو با  خبرنگار شیراز نوین اظهارداشت:در پی راه اندازی اورژانس بانوان از ابتدای سال تاکنون 16 نوزاد توسط تکنسین‌های بانوان اورژانس فارس در حین انتقال مادر باردار به بیمارستان نوزاد ومادر درآمبولانس سالم  متولد و به بیمارستان منتقل شده اند.
وی افزود:ازاین تعداد نوزاد متولد شده 11 تولد جنسیت دختر و مابقی نوزاد پسر گزارش شده است.
رئیس اورژانس فارس با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 291 مادر باردار از خدمات  رایگان نیروهای اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برخوردار شده اند افزود:روزانه  بیش از 2 هزار نفر به سامانه115 اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تماس با  برقرار می‌شود که از این تعداد 400مورد مأموریت انجام می‌شود.
مرادیان با اشاره  به اینکه اورژانس 115 استان فارس در تمام ساعات شبانه روز، آماده ارائه خدمت به بیماران و مصدومان است افزود:از تعداد 400 ماموریت روزانه نیروهای اورژانس در حدود 10 درصد آن از طریق آمبولانس ویژه بانوان انجام میشود که با توجه به استقبال شهروندان به زودی سومین پایگاه آمبولانس ویژه بانوان در شیراز افتتاح می‌شود.
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیرازاضافه کرد: میانگین زمان رسیدن بربالین بیماران و مصدومان در حوادث شهری ۹ دقیقه و در جاده‌ها ۱۱ دقیقه ثبت شده است.
مرادیان میزان رضایت مندی افرادی که از خدمات اورژانس بهره مند شده اند را 97 درصد اعلام کرد و گفت: این کار مگر با تلاش، سخت کوشی و زحمات شبانه روزی پرسنل خدوم اورژانس فارس میسر نشده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی