[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۰
  • دوره جدید

با یک معجون جادویی درد دندان را درمان کنید، روزنامه شیراز نوین

یک متخصص دندان‌پزشکی گفت: در زمان عفونت دندان، با استفاده از آب نمک محیط دندان را ضد عفونی کنید.
بهاره سپهریان، متخصص دندان‌پزشکی، با اشاره به اینکه بعضی افراد  به درد دندان خود بی‌توجه هستند،  بیان کرد: این عارضه باعث پیشرفت درد، آلودگی ریشه دندان و بروز مواد میکروبی به دهان و در نتیجه عفونت می‌شود. سپهریان درباره ضربه زدن به دندان گفت: ضربه به دندان باعث قطع اعصاب و عروق دندان و مانع گردش خون می‌شود که همین عامل تجمع میکرب و باکتری‌ها در دهان و دندان و بروز آبسه را به همراه دارد.
این متخصص دندان‌پزشکی، مهم‌ترین راه درمان عفونت را عصب‌کشی دانست و اظهار داشت: در ۹۹درصد روش درمانی عصب‌کشی، پزشک برای تمیز نگه داشتن داخل دندان آسیب دیده مایعی را درون آن می‌ریزد و بعد از یک هفته درمان را انجام می دهد.
سپهریان با اشاره به اینکه در دوره درمانی عصب‌کشی برای کاهش عفونت از آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده می‌شود، تأکید کرد: مصرف آنتی‌بیوتیک و مسکن‌های ضدالتهاب، عفونت دندان را به صورت موضعی کاهش می دهد؛ اما عامل آن را برطرف نمی کند.
این متخصص دندان‌پزشکی با بیان اینکه برای از بین بردن عفونت دندان نیاز به تخلیه دندان است، تأکید کرد: مصرف داروهای گیاهی تأثیرات خیلی کمی برای کاهش درد و بهبود دندان دارند؛ اما اگر به صورت خوراکی مصرف شود، تا مدتی درد را کاهش می دهد.
وی به ضدعفونی کردن اشاره کرد و افزود: استفاده از آب نمک یا سرم نمکی در زمان درد باعث ضدعفونی کردن، کاهش محلول التهاب و آلودگی داخل دهان و دندان می‌شود.
سس زنجبیل و فلفل‌زنجبیل و فلفل هر دو داروهای ضددرد هستند. شما می‌توانید هرکدام از این دو ادویه را به طور جداگانه استفاده کنید، چراکه هر دوی این مسکن‌ها، پیام تسکین درد را به مغز می‌فرستند. اما برای گرفتن نتیجه بهتر، می‌توانید مخلوطی از این دو ادویه را تهیه کنید.
از روش زیر کمک بگیرید
میزان مساوی از این دو ادویه را با آب مخلوط کنید و یک سس بسازید. توپ کوچکی از پنبه درست کنید و به میزان کافی به سس مورد نظر آغشته‌اش کنید. بعد هم آن را درست روی دندانتان (جایی که لثه و زبان شما به آن برخورد نکند) بگذارید و تا زمان فروکش کردن درد یا حداقل تازمانی که طاقتش را دارید، پنبه را از دهانتان خارج نکنید.
به گفته این متخصص دندان‌پزشکی، در زمان عصب‌کشی دندان، پزشکان برای از بین بردن عفونت داخل دندان از آب نمک استفاده می‌کنند.
وی با بیان اینکه هر دندان دردی نیاز به عصب‌کشی ندارد، اظهار داشت: ممکن است عواملی مانند ترک اعتیاد، استرس یا ترس از زایمان باعث بروز درد دندان شود.
سپهریان بیان کرد: باید برای جلوگیری از خرابی دندان و بررسی علل ایجاد درد به پزشک مراجعه شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی