[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

نمی‌توانیم چنین شکستی را باور کنیم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: تیم پرامید فوتسال بانوان شیراز که تلاش زیادی برای صعود به دور پلی‌آف لیگ برتر از خود نشان داده بود، با شکست اخیر خود امیدهایش را تا حدودی ازدست‌رفته می بیند.
شاگردان ستاره زارع در تیم پویندگان صنعت فجر شیراز، روز جمعه در اهواز به میدان رفتند و با نتیجه‌ای باورنکردنی و بی‌سابقه، بازی را به حریف خود واگذار کردند. با این شکست، پویندگان رتبه چهارم را به تیم اوج گرفته مس رفسنجان واگذار کرد و با توجه به تعداد بازی‌های باقی مانده و رقیبان آینده دو تیم، احتمال بازپس‌گیری این رتبه از تیم رفسنجانی کمی بعید به نظر می‌رسد.
سرمربی تیم پویندگان، از شکست ۸ بر 1 تیمش در اهواز احساس ناامیدی می‌کند و هضم چنین شکستی را دشوار می‌داند: این شکست برای هیچ‌کدام از اعضای تیم ما باورکردنی نیست؛ اما با توجه به اینکه هنوز درصدهای امیدی برای صعود به پلی‌آف وجود دارد، سعی کرده‌ایم یک مقدار بچه‌ها را جمع و جور کرده و از لحاظ روحی روانی درست کنیم، چون همگی آن‌ها پس از آن شکست به هم ریخته هستند. حالا باید هر سه بازی خود را ببریم و امیدوار باشیم رفسنجانی‌ها یکی از چهار دیدارشان را واگذار کنند و در این میان، اختلاف تفاضل گل میان ما و این حریف هم جبران شود تا بتوانیم به رتبه چهارم برگردیم. اما کارمان خیلی سخت است؛ چون بازی‌هایمان هم نسبت به آن‌ها سخت‌تر است.
زارع همچنین افسوس امتیازات از دست رفته در بازی‌های گذشته را می‌خورد و می‌گوید: ما به همین تیم مس رفسنجان در شیراز بازی را در شرایط بدی واگذار کردیم. دو نفر از بهترین بازیکنانمان را در اختیار نداشتیم. نسیمه غلامی و مریم چرخاوی در دیداری که در رشت داشتیم سه‌اخطاره شدند که اخطار مریم چرخاوی کاملاً اشتباه بود. ما در حالت عادی، به جز دروازه‌بان‌ها، فقط ۹بازیکن داریم که برای آن مسابقه حساس این دو نفر را هم از دست دادیم تا کارمان خیلی سخت‌تر شود. با این حال، نیمه اول را خوب کنترل کردیم و اگر مساوی را حفظ می‌کردیم، الان شرایط بهتری داشتیم؛ اما نیمه دوم از نظر بدنی کم آوردیم و کارمان خیلی سخت شد. همچنین ما در رشت بازی را با ناداوری به حریف واگذار کردیم. داور به خاطر آن اشتباه در اعلام پنالتی محروم هم شد؛ اما محرومیت داور به چه درد ما می‌خورد؟ ما بازی برده را باختیم و محرومیت داور، نتیجه را برنمی‌گرداند. یا مثلاً بازی با پارس‌آرا که ما ۳۶موقعیت گل داشتیم؛ اما فقط یک گل زدیم و دو امتیاز حساس را از دست دادیم. این‌ها خیلی بد بود و کار ما را سخت کرد.
سرمربی پویندگان صنعت فجر شیراز در خصوص علل شکست سنگین تیمش در اهواز می‌گوید: با توجه به اینکه هم تمرینات خوبی داشتیم و هم بازیکنان از روحیه و انگیزه بالایی برخوردار بودند، تصور چنین اتفاقاتی را نمی‌کردیم. نمی‌دانم چرا بچه‌ها در زمین تمرکز نداشتند. خیلی زود با یک گل به خودی عقب افتادیم و تمرکز را از دست دادیم. گل‌های اول و سوم را خودمان وارد دروازه خودی کردیم و این باعث از بین رفتن تمرکز و روحیه بازیکنان شد. ما در همین نیمه، موقعیت‌های گل زیادی از دست دادیم. بین دو نیمه خیلی با بچه‌ها صحبت کردیم؛ اما متأسفانه روز بدمان بود. البته تیم حفاری تیم بسیار قدرتمندی است که در تمام ادوار لیگ، هرگز در زمین خود تن به شکست نداده و در مسابقات این فصل هیچ باختی، چه در خانه و چه خارج از خانه، ندارد. اما اختلاف ما با آن‌ها به هیچ عنوان ۷گل نبود و هیچ‌گاه تکرار هم نخواهد شد. ما نیمه اول را می‌توانستیم ۷-۴ پیروز شویم؛ اما همه موقعیت‌هایمان را هدر دادیم. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد. باورکردنی نیست.
او در ادامه، از ناراحتی بیش از حد اعضای تیم از این اتفاق و کمرنگ شدن شانس صعود می‌گوید: انتظار ما صعود به پلی‌آف بود و با توجه به بازیکنانی که در اختیار داریم، از دست دادن این شانس برایمان هضم کردنی نیست. ولی امیدواریم این شکست که شوک بدی به بچه‌های ما وارد کرد، این جنبه مثبت را داشته باشد که به آن‌ها انگیزه جبران بدهد. خود بچه‌ها هم گفته‌اند باید ثابت کنیم این نتیجه یک اتفاق بود و تیم ما تیمی نیست که با چنین نتیجه‌ای ببازد؛ تیمی که هرگز با اختلاف بیش از دو گل به هیچ حریفی نباخته بود.
ستاره زارع در پایان گفت: کارمان سخت است؛ اما غیرممکن نیست. باید بازی بعدی را با اختلاف بالا ببریم؛ چون مس رفسنجان در هفته آخر با تیمی بازی دارد که ما ۱۰گل به آن‌ها زده‌ایم. از نظر تفاضل، هفت گل از رفسنجانی‌ها عقب هستیم و باید به جز پارس‌آرا، تیم‌های دوم و سوم جدول را هم شکست دهیم و بعد منتظر باشیم تیم دریژنو در مصاف با مس رفسنجان نتیجه غیرمنتظره‌ای بگیرد. به‌هرحال کارمان سخت است؛ اما با امیدواری به بازی‌هایمان ادامه می دهیم.
در جدول رده‌بندی مسابقات، پس از سه تیم حفاری اهواز، نامی‌نو اصفهان و دختران کویر مس کرمان که در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند و تقریباً صعود همگی آن‌ها قطعی شده، مس رفسنجان با ۲۸امتیاز و تفاضل گل مثبت ۲۹ چهارم است و پویندگان با یک بازی بیشتر، با همین مقدار امتیاز و تفاضل گل مثبت ۲۲ در جایگاه پنجم قرار دارد. روز جمعه در هفته نوزدهم این رقابت‌ها، دربی شهر شیراز بین تیم‌های پویندگان صنعت فجر و پارس‌آرا برگزار خواهد شد. پارس‌آرا با هدایت نجمه برزگر، هفته گذشته در اصفهان با ۴گل مغلوب نامی‌نو شد و با ۱۵امتیاز در رتبه هشتم باقی ماند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی