[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

بررسی حقوق کارگران در شورای عالی کار، روزنامه شیراز نوین

معاون امور روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل نشست شورای عالی کار برای بررسی وضعیت معیشتی و مزدی کارگران در آینده نزدیک خبر داد.
حاتم شاکرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت تشکیل نشست فوق‌العاده شورای عالی کار با دستور کار ترمیم قدرت خرید کارگران گفت: نشست شورای عالی کار به زودی برای بررسی وضعیت معیشتی کارگران برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کارگروه مزد شورای عالی کار مشغول بررسی شاخص‌های تأثیرگذار درج شده در قوانین و مقررات در دستمزد هستند، گفت: افزایش مزد باید مبتنی بر این شاخص‌ها و گزارشات کارشناسی کارگروه تخصصی باشد.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: پس از آماده شدن گزارش‌های کارگروه مزد طی هماهنگی با شرکای اجتماعی نشست شورای عالی کار قطعاً تشکیل خواهد شد.
شاکرمی اظهار امیدواری کرد به زودی مقدمات برگزاری نشست شورای عالی کار فراهم شود.
این مقام مسئول در وزارت کار همچنین درباره زمان نهایی شدن «آیین‌نامه امنیت شغلی کارگران مشاغل غیرمستمر» به استناد تبصره (۱) ماده (۷) قانون کار که تیرماه امسال از سوی وزیر وقت کار به معاون اول ارائه شد گفت: این آیین‌نامه در کمیسیون اجتماعی دولت در مرحله بررسی است و پس از نهایی شدن در دستور کار بررسی هیئت دولت قرار می گیرد.
بر اساس این آیین نامه، حداکثر مدت قرارداد موقت با کارگران مشاغل غیرمستمر از جمله مشاغل پروژه‌ای مانند سدسازی، ۳سال در نظر گرفته شده است. بنابراین، قرارداد کارگران مشاغلی که طبیعت آن‌ها جنبه غیرمستمر دارند، پس از گذشت ۳سال از تاریخ آغاز یا قرارداد، «دائمی» محسوب خواهد شد و کارفرما نمی‌تواند بعد از این مدت و قبل از پایان کار، بدون دلیل موجه نسبت به اخراج کارگر یا انعقاد قرارداد موقت، اقدام کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی