[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

منابع وقف تأمین‌کننده مسکن محرومان است ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل بنیاد مسکن فارس گفت: نیازهای جامعه بر اساس ضریب توسعه یافتگی و همچنین میزان محرومیت جامعه تغییر مى‌کند و بخشی از نیازهای جامعه تأمین مسکن محرومان است که اختصاص بخشی از منابع وقف به تأمین مسکن محرومان راهگشای بسیاری از مشکلات است.
به گزارش ایرنا‌، عطاالله زمانی دوشنبه در بازدید حجت الاسلام سید عباس موسوی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس از چگونگی اجرای طرح مسکن نشاط شیراز در منطقه سلطان آباد افزود: نیات واقفین و نیکوکاران درامور خیریه نیز بر حل مشکلات طبقات محروم جامعه تأکید دارد بنا‌بر‌این هدایت بخشی از منابع وقف بر اساس نیات واقف به تأمین مسکن محرومین مى‌تواند رافع بسیاری از مشکلات افرادی باشد که در تأمین سرپناه و مسکن مناسب اکنون مشکل دارند.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به این‌که پروژه نشاط شیراز، طرح موفق در تأمین مسکن شهری است گفت: اگر زمین مناسب در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد اجرای چنین پروژه‌هایی به ویژه در حاشیه کلان شهر شیراز مى‌تواند بخش عمده‌ای از حاشیه‌نشینی در شیراز را کنترل کند.
زمانی افزود: در شیراز و برخی از شهرستان‌های فارس اراضی موقوفه به عنوان یک امکان وجود دارد و برای تأمین مسکن محرومان باید بتوان از این اراضی استفاده کرد.
وی اضافه کرد: در زمینه استفاده از منابع وقف برای حل مشکل محرومان‌، نیت واقف نیز در همین زمینه بوده است که با وقف اراضی مشکل مسکن محرومان و نیازمندان رفع شود، بخش عمده‌ای از اراضی در شیراز و شهرستان‌های فارس موقوفه است، ما در این زمینه وقف نامه‌هایی با سابقه درخشان داریم که در گره‌گشایی کار محرومان اقدامات مؤثر انجام داده است.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین با تأکید بر این‌که این بنیاد در تأمین سرپناه برای نیازمندان جامعه کوشیده است گفت: بخشی از این افراد نیازمند خانوارهای دارای دو عضو معلول هستند، بنیاد مسکن در سال‌های اخیر برای احداث 2200‌واحد مسکن روستایی‌، 347‌واحد مسکن ویژه معلولان و احداث واحد‌هایی ویژه مددجویان کمیته امداد تلاش کرده است.
زمانی ادامه داد: 72‌میلیارد ریال برای تأمین مسکن روستایی و بیش از 36‌میلیارد ریال برای تأمین مسکن معلولان اعتبار و تسهیلات هزینه کرده است، تأمین بخشی از این اعتبارات و تسهیلات از منابع وقف مى‌تواند در توسعه و تأمین مسکن نیازمندان مؤثر باشد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان فارس نیز دراین برنامه بازدید بیان داشت‌: فارس با برخورداری از 200‌هزار رقبه موقوفات و یک‌هزار و 408‌بقعه متبرکه از جمله استان‌های پیشرو در حوزه وقف در کشور است و بخشی از موقوفات استان نیز در حوزه مسکن محرومین فعال است. حجت الاسلام سید عباس موسوی ادامه داد‌: با تلاش‌هایی که در سال‌های اخیر شده بخشی از نیت واقفین استان فارس به سمت نیازهای روز جامعه سوق پیدا کرده است. پروژه 492‌واحدی نشاط یکی از پروژه‌های ساخت مسکن شهری است که تمام خدمات و امکانات مثل سالن ورزشی، مسجد، فضای آموزشی و اداری در آن پیش‌بینی شده است و ظرفیت این پروژه 36‌هکتاری ساخت 1500‌واحد مسکن شهری است که در فاز نخست 492‌واحد آن در منطقه سلطان آباد شیراز درحال ساخت است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی