[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

علیمردان با سنجر خان می‌آید، روزنامه شیراز نوین

قائم مقام سیمای استان‌ها درباره آخرین وضعیت تولید ۹ سریال جدید برای تلویزیون اطلاعاتی را ارائه کرد. در حال حاضر کارگردان‌هایی مانند محمدحسین لطیفی، داریوش یاری، حسین تبریزی و آرش معیریان با این معاونت همکاری دارند. فرشید شکیبا در گفت‌وگویی با ایسنا درباره تولید آثار نمایشی در استان‌ها گفت: استعدادهای خوبی در حوزه نمایشی از جمله بازیگر، کارگردان و عوامل صحنه در شهرستان‌ها وجود دارد که می‌توان از آن‌ها بهره برد. از این رو سیمای استان‌ها با تلفیق هنرمندان باتجربه و کم تجربه تلاش کرده تا علاوه بر تولید آثار نمایشی، کارگاه انتقال تجربه را برای استعدادهای استان‌ها فراهم کند. قائم مقام سیمای استان‌ها درباره آخرین وضعیت تولید سریال جدید محمدحسین لطیفی با عنوان «سنجرخان» گفت: این مجموعه تلویزیونی زندگی سنجرخان و مجاهدت‌های او در مقابله با استعمار را به تصویر می‌کشد. «سنجرخان» به تهیه کنندگی حسین جلالی و کارگردانی محمد حسین لطیفی در ۲۵ قسمت تولید شده که مراحل پس تولید و آماده سازی را پشت سر می‌گذارد.
سریال سنجرخان
شکیبا سپس به سریال‌های سیمای مرکز اصفهان اشاره کرد و توضیح داد: سریالی با عنوان «آقای گرفتار ۳» برای استان اصفهان تولید خواهد شد. نگارش این مجموعه تلویزیونی به نویسندگی مجید شاکرین در ۳۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای به اتمام رسیده و در مرحله پیش تولید است. «آقای گرفتار ۳» به تهیه کنندگی سید محسن طباطبایی و کارگردانی داریوش یاری در صداوسیمای اصفهان تولید خواهد شد.
طعم طمع؛ یک سریال معمایی
وی از سریال «طعم طمع» به عنوان یک کار معمایی ماجرایی نام برد و گفت: این سریال معمایی به نویسندگی علی اکبر محلوجیان و به تهیه کنندگی و کارگردانی امیرحسین عنایتی از دیگر تولیدات جدید در صداوسیمای مرکز اصفهان است که تصویربرداری‌اش به پایان رسیده و در مرحله پس تولید به سر می‌برد. او همچنین از ساخت یک سریال جدید با موضوع کرونا و زحمات کادر درمان خبر داد و گفت: «ابر می‌بارد» مجموعه تلویزیونی جدید با موضوع زحمات کادر درمان به کارگردانی رضا معینی است که در صداوسیمای مرکز گیلان ساخته شده و زندگی و ایثارگری پرستاران یکی از بیمارستان‌های رشت و تلاش نهادهای درگیر در مهار بحران کرونا به ویژه شهدای سلامت و گروه‌های جهادی را در ۱۸ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای روایت می‌کند. فاطمه گودرزی، سیدجواد‌هاشمی، سیما خضرآبادی، مجید پتکی و جمعی از هنرمندان استان گیلان در این سریال بازی می‌کنند. این سریال به زودی از شبکه‌های سراسری سیما پخش خواهد شد. 
سریال ابر می‌بارد
قائم مقام سیمای استان‌های صداوسیما درباره سریالی دیگر با عنوان «مادر سوجان» که نمایش باورپذیری از سبک زندگی ایرانی اسلامی ‌را به تصویر می‌کشد نیز اظهار کرد: این مجموعه در فصل‌های مختلف سعی دارد با نمایش روابط افراد نگاه مادرانه خانواده را از منظر مخاطب ملی و جهانی به تصویر بکشد. این سریال به تهیه کنندگی مهدی کریمی‌ و کارگردانی حسین تبریزی در ۶۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای در حال تصویربرداری است. شکیبا سپس از نگارش سریالی جدید با عنوان «دامون» در صداوسیمای مازندران خبر داد. وی گفت: «دامون» در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به تهیه کنندگی و کارگردانی مسعود فرخنده مراحل پیش تولید را پشت سر می‌گذارد. این سریال با رویکردی اجتماعی با درام ماجرایی و معمایی در صداوسیمای مرکز مازندران تولید خواهد شد. دامون به نویسندگی اکبر روح و زهره شفیعی به رشته تحریر درآمده است.
سریال آیت الله طالقانی
وی در ادامه درباره دو سریال تاریخی جدید معاونت استان‌ها با عنوان «ابوذر زمان» و «صدای زاگرس» نیز اظهار کرد: سریال تاریخی «ابوذرزمان» درباره زندگی آیت الله طالقانی و مجاهدت‌های ایشان در صداوسیمای مرکز البرز تهیه می‌شود که توسط حامد قربانی در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای درحال نگارش است. همچنین داستان مجموعه «صدای زاگرس» درباره علیمردان خان، فرزند بی بی مریم است که در ادامه سریال بانوی مریم به رشته تحریر درآمده است و پس از بررسی تولید خواهد شد. تهیه کنندگی این سریال را مصطفی علمی‌فرد بر عهده دارد.   
نقش خاک؛ آرش معیریان
شکیبا درباره آخرین وضعیت سریال «نقش خاک» به کارگردانی آرش معیریان هم گفت: «نقش خاک» در ۲۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای به کارگردانی آرش معیریان داستان دو خانواده را روایت می‌کند که در کار سفالگری در لاله جین از توابع استان همدان هستند. همچنین درامی ‌عاشقانه و اجتماعی دارد که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری استان همدان تولید شده است. آزیتا ترکاشوند، مریم معصومی، شیرین بینا، حمید شریف‌زاده، مژگان ربانی، اصغر سمسارزاده، حبیب دهقان نسب، شهنام شهابی، مهرداد ضیایی، حسین نورعلی، سمیرا کریمی، مهران ضیغمی ‌و جمعی از هنرمندان استان همدان از جمله بازیگران این سریال هستند.  وی خاطرنشان کرد که این سریال هم به زودی از یکی از شبکه‌های سراسری پخش خواهد شد. شکیبا در پایان با اشاره به اینکه سیمای استان‌ها در حال هم افزایی با نهادهای فرهنگی در استان‌هاست تا بتواند آثار خوبی را با بهره‌مندی از هنرمندان استانی تولید کند، اظهار کرد: هنرمندان استانی باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند و حمایت شوند. حمایت مادی و معنوی از این تولیدات نتایج بسیاری خواهد داشت و انگیزه هنرمندان استانی را افزایش خواهد داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی