[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۳
  • دوره جدید

صنعت سنگ، توسعه می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه ظرفیت واگذاری در شهرک صنعتی سنگ خرم‌بید تکمیل شده است، از واگذاری زمین به متقاضیان در ناحیه صنعتی خرم‌بید خبر داد و گفت: با توجه به اینکه این ناحیه صنعتی نیز در آستانه تکمیل است، ضرورت دارد کارشناسی جهت توسعه ناحیه صنعتی و نیز ایجاد نواحی صنعتی جدید انجام شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، سید مصطفی هاشمی در جلسه بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی خرم‌بید که با حضور هیئت مدیره شرکت خدماتی این شرکت برگزار شد، افزود: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان در بخش معادن سنگ و نیز استقبال سرمایه‌گذاران به ویژه در بخش ایجاد واحدهای سنگ‌بری، ضرورت دارد نسبت به مکان‌یابی و ایجاد نواحی جدید اقدام شود. هاشمی تصریح کرد: ناحیه صنعتی خرم‌بید دارای 50 هکتار مساحت است که تاکنون 24 قرارداد سرمایه‌گذاری در آن منعقد و در قالب این قرارداد، 21 هکتار زمین واگذار شده است.
وی در ادامه با اشاره به استقرار بیش از 100 واحد فراوری سنگ در شهرک صنعتی تخصصی سنگ خرم‌بید بر حمایت از این واحد‌ها تأکید کرد و گفت: تقویت برنامه‌ها و فعالیت خوشه و کنسرسیوم صادراتی سنگ از جمله اولویت‌های این شرکت است و موارد توسط مشاور انجام شده و در حال تکمیل است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: شهرک صنعتی تخصصی سنگ خرم‌بید نیز با مساحت 148 هکتار دارای امکانات زیربنایی شامل آب و برق و تلفن و تصفیه‌خانه فاضلاب است و هم‌اکنون حدود 210 قرارداد با سرمایه‌گذاران منعقد شده که از این تعداد، 124 واحد با اشتغال 1500 نفر در مرحله بهره‌برداری است.
وی با تأکید بر توسعه و تکمیل همه زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی گفت: برنامه‌هایی در حوزه‌های فنی و عمرانی در حال انجام است تا صنعتگران بتوانند بهترین امکانات را دریافت کنند.
هاشمی با بیان اینکه طرح تقویت شبکه مخابرات با هدف افزایش خطوط تلفن ثابت نیز اجرایی می‌شود، گفت: با اجرای این طرح بستر مناسبی برای ارتقای وضعیت ارتباطی و مخابراتی شهرک فراهم می‌شود. وی همچنین با اشاره به نقش شرکت خدماتی شهرک صنعتی خرم‌بید در امور راهبری شهرک صنعتی گفت: این شهرک صنعتی متعلق به همه صنعتگران است و نقش دولت، نقشی نظارتی، حاکمیتی و حمایتی است و خود صنعتگران از طریق شرکت خدماتی، اداره کننده امور شهرک و حفظ و نگهداری تأسیسات هستند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین با اشاره به اینکه واگذاری در شهرک صنعتی خرم‌بید و ناحیه صنعتی از طریق مزایده در سامانه تدارکات الکترونیک دولت انجام می‌شود، گفت: موارد مرتبط با مزایده ابتدای هر ماه در سامانه اعلام می‌شود و صنعتگران و متقاضیان می‌توانند با اخذ مجوزها در این مزایده شرکت کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی