[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

ورود ۲‌واکسن جدید به برنامه واکسیناسیون ملی، در انتظار تأمین اعتبار، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو با اشاره به این‌که مهم‌ترین مسئله در مورد ورود واکسن‌های جدید به طرح واکسیناسیون ملی، تأمین منابع مالی است گفت: در صورت تخصیص منابع مالی مناسب به وزارت بهداشت، ۲‌واکسن «پنوموکوک» و «روتا ویروس» وارد طرح واکسیناسیون کشوری می‌شوند.
به گزارش ایسنا، علی واشقانی با تأکید بر این‌که طرح واکسیناسیون نیازمند تأمین منابع مالی پایدار است گفت: به‌دلیل این‌که نمی‌توان پس از آغاز طرح واکسیناسیون یک نوع واکسن، آن را متوقف کرد، باید پیش اجرای آن، از تأمین مستمر منابع اطمینان حاصل شود.
وی افزود: آخرین تغییر در برنامه واکسیناسیون کشور، تبدیل واکسن سه‌ظرفیتی (دیفتری، کزاز و سیاه‌سرفه) به ۵‌ظرفیتی(دیفتری، کزاز، سیاه‌سرفه، هپاتیت ب و هموفیلوس آنفلوانزا تیپ ب) بود که در اواخر سال‌۹۳ صورت گرفت و از آن‌ پس تغییر خاصی در طرح واکسیناسیون کشور رخ نداده است.
رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو با بیان این‌که سازمان بهداشت جهانی اضافه شدن ۲‌واکسن «پنوموکوک» و «روتا ویروس» را به طرح واکسیناسیون توصیه کرده است گفت: بر این اساس وزارت بهداشت ورود واکسن روتا برای جلوگیری از ابتلا به نوعی اسهال و پنوموکوک برای ذات الریه را در برنامه خود دارد که برای ورود آن به شبکه واکسیناسیون، تأمین منابع مالی ضروری است.
بنابر اعلام روابط عمومى ‌سازمان غذا و دارو، وی با بیان این‌که با تخصیص ۱۰۰‌میلیون دلار برای تولید این ۲‌واکسن موافقت شده تصریح کرد: این اعتبار در اختیار شرکت‌هایی که در این حوزه فعالیت دارند، قرار گرفته است اما پروسه تولید واکسن زمانبر بوده و از طرفی هم تداوم اجرای آن نیازمند حمایت همه‌جانبه مجلس و نهادهای مرتبط است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی