[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

مشکل مهابادی برای بازسازی فجر، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: فجرسپاسی پس از یک نیم‌فصل کابوس‌وار، حالا برای نیم‌فصل دوم به فکر جبران امتیازات از دست رفته است. فجر که در مقاطعی از نیم‌فصل نخست حتی بیم سقوط را در دل هوادارانش کاشته بود، برای بازگشت به لیگ خیلی زود دست به کار شد و هنوز 4روز بیشتر از پایان نیم‌فصل نگذشته بود که سرمربی جدید خود را انتخاب کرد. مهابادی به همراه کادر شیرازی خود، پس از دقیقاً یک سال به شیراز برگشت تا با ثبت خاطراتی شیرین، خاطرات تلخ خود را در فجرسپاسی از ذهن هواداران این تیم پاک کند.
اما مشکل اصلی مهابادی برای ساماندهی فجر، بسته بودن دستش برای خرید بازیکن است. فجر مانند سابق از توان مالی و غیرمالی مناسبی برخوردار نیست و در جذب بازیکنان بزرگ (حتی اگر سرباز باشند) دچار مشکل است. تنها خرید نسبتاً بزرگ و لیگ‌برتری فجری‌ها در درون دروازه انجام شده و سعید جلالی‌راد، دروازه‌بان سابق پدیده، به این تیم پیوست. بازیکنی که به دلیل ایراد در کارت پایان خدمت و همین‌طور کارت دانشجویی خود، از ادامه فعالیت در لیگ برتر محروم و مجبور شد به لیگ یک و فجرسپاسی بپیوندد. اما حتی این خرید هم تفاوت چندانی نسبت به نیم‌فصل اول ایجاد نخواهد کرد؛ چون فجر در نیم‌فصل اول بهترین بازیکن خود را درون دروازه داشت. پیمان سلمانی، عالی برای این تیم کار کرد و بخش زیادی از همین معدود امتیازات فجر، مدیون درخشش اوست. حالا پیمان سلمانی از این تیم رفته و جلالی‌راد درون دروازه قرار می‌گیرد. حتی اگر فرض بگیریم جلالی‌راد کیفیتی مشابه یا حتی کمی بهتر از سلمانی داشته باشد، باز هم این تغییر آن چیزی نیست که طرف‌داران این تیم را به آینده امیدوار نگه دارد.
علاوه بر سلمانی، فجر در هر خط دیگر خود یک بازیکن را از دست داده است. علی امیری که با دو گل زده، بهترین گل‌زن این تیم در نیم‌فصل اول بود (!) به همراه میلاد صفایی، بازیکن خط میانی که امسال بیشتر روی نیمکت نشست و حامد حیدری مدافع این تیم جدا شدند و در طرف مقابل به جز جلالی‌راد، دو بازیکن دیگر هم جذب کرده. بازیکنانی تقریباً گمنام از تیم‌های مس رفسنجان و سیاه‌جامگان (تیم منحل شده مشهدی) که باز هم نمی‌توانند روزنه‌هایی برای ایجاد امید در دل هواداران باشند. اما حتی اگر این تغییرات را تغییراتی بسیار جزیی بدانیم و فرض کنیم در ادامه راه هم فجر خرید جدیدی انجام ندهد، باز هم نباید به نیم‌فصل دوم ناامید بود؛ به این شرط که مهابادی بتواند دوباره کیفیتی همانند نیم‌فصل اول سال گذشته در برق جدید را از خود نشان دهد. تیمی که بدون مهره سرشناس و با بازیکنانی که بیشترشان لیگ‌دویی محسوب می‌شدند، به بهترین تیم لیگ تبدیل شده بود.
به جز مهابادی، می‌توان به کادر شیرازی او نیز امیدوار بود. اسماعیل زارع مانند گذشته به عنوان مربی در کنار تیم خواهد بود و سعید غلامزاده و احتشام ساسانی نیز به او می‌پیوندند.
سعید غلامزاده، کاپیتان سابق برق شیراز، حالا اولین حضور خود در تیم فجرسپاسی را تجربه خواهد کرد. او که در نیم‌فصل اول همراه با مهابادی در ماهشهر به سر می‌برد، در رابطه با وضعیت تیم شهرداری ماهشهر در نیمه اول فصل گفت: فراز و نشیب زیادی داشتیم. در بازی‌های تدارکاتی پیش‌فصل با تیم‌های لیگ‌برتری مانند پرسپولیس تهران، نفت مسجد سلیمان، ذوب‌آهن اصفهان، فولاد خوزستان، تراکتورسازی تبریز و نفت آبادان بازی‌های درخشان و مثبتی انجام دادیم و فقط در بازی با نفت آبادان بازنده نتیجه بودیم. این بازی‌ها در تهران، اصفهان، کرج و تبریز انجام شد که در تابستان آب و هوای ایدئالی داشتند؛ اما با شروع بازی‌های دسته اول، جدا از اشتباه‌هایی که در زمین مسابقه انجام دادیم، شرایط آب و هوای شرجی و گرم ماهشهر هم روی عملکرد تیم تأثیر منفی گذاشت. در ادامه، با نتایج خوبی که گرفتیم، توانستیم خود را از قعر جدول رها کنیم و با امیدواری بیشتری بازی‌ها را دنبال کنیم. در بازی با ملوان، مس رفسنجان و شهرداری تبریز نیز برنده میدان شدیم. در بازی با تیم‌های خونه به خونه بابل، اروند خرمشهر، نود ارومیه و بازی با فجر شهید سپاسی در شیراز و در هرکدام از این بازی‌ها با توجه به شرایط حساس جدول که این تیم‌ها حکم رقیب ما را داشتند نیز به تساوی رسیدیم. به‌هرحال در پایان نیم‌فصل از ماهشهری‌ها جدا شدیم و با مذاکره‌ای که با تیم فجرسپاسی داشتیم، به همراه داوود مهابادی به این تیم آمدم.
غلامزاده در رابطه با شرایط تیم فجر در زمینه نقل و انتقالات گفت: تیم سپاسی در نقل و انتقالات نیم‌فصل، بازیکنانی مانند پیمان سلمانی، دروازه‌بان این تیم را که یکی از مهره‌های تأثیرگذار فجر سپاسی در یکی دو فصل اخیر بود، با توجه به اتمام مدت قرارداد سربازی از دست داد. همچنین حامد حیدری، میلاد صفایی و علی امیری نیز از تیم ما جدا شدند. اما در مقابل، باشگاه توانست سعید جلالی‌راد دروازه‌بان پدیده مشهد، حیدرنیا‌ هافبک دفاعی مس رفسنجان و دانایی مدافع سیاه‌جامگان  را  به خدمت بگیرد. تقریباً دو هفته تمرین‌های پرفشار و سنگین آمادگی جسمانی و تاکتیکی را با تمرکز کامل بازیکنان پشت سر گذاشتیم. همچنین در یک بازی دوستانه هم توانستیم تیم مس شهر بابک را شکست دهیم و بعد از دو روز استراحت، از روز شنبه آماده دور جدید تمرینات می‌شویم و خودمان را آماده مسابقه با تیم قدرتمند اکسین البرز خواهیم کرد.
فجرسپاسی در اولین بازی خود در دور برگشت، روز بیستم دی‌ماه (پنجشنبه همین هفته) در شیراز به مصاف نماینده استان البرز می‌رود؛ تیمی که از حدود یک ماه پیش نام خود را از «اکسین» به «گل ریحان» تغییر داده است!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی