[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

ده لحظه خاص زندگی ورزشی جیمى‌واردی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین‌: فردا تولد یکی از بازیکنان تاریخ‌ساز فوتبال انگلیس است. بازیکنی که البته همین‌حالا هم در میادین حضور دارد و مى‌درخشد. جیمى‌واردی! کسی که سه‌فصل پیش با تیم کم نام و نشان لسترسیتی درخشید و در میان بهت و حیرت همگان، عنوان قهرمانی لیگ برتر را از آن خود و تیمش کرد. او در تاریخ 11‌ژانویه 1987 متولد شده و از سال 2007 تا 2012 در سه تیم بسیار گمنام از دسته‌های پایین لیگ انگلستان عضویت داشته است. اما در سال 2012 با پیوستن به لسترسیتی تاریخ جدیدی در فوتبال خود رقم مى‌زند و با این تیم تاریخ‌ساز مى‌شود. به‌مناسبت تولد او، ده لحظه خاص زندگی او که دیلی میل از این بازیکن گردآوری کرده را به‌همراه نقل قول‌هایی از خود جیمى‌واردی (Jamie Vardy) مى‌خوانید: 
1. شانزده سال داشت که به‌تیم دسته هشتمى ‌استوکبریج پارک استیلز پیوست.» یک‌سال پیش از آن در شفیلد ونزدی مهره مازاد شناخته شده بودم. شفیلد همیشه تیم محبوب من بود و وقتی آن‌ها من را نخواستند فکر مى‌کردم که برای فوتبال ساخته نشده‌ام.»
2. درگیری و دادگاهی شدن، کمکی به پیشرفت وی نمى‌کرد. «کسی حرف زشتی به دوستم که سمعک داشت زد. آن‌ها به او حمله کردند و تنهایش نگذاشتم. اگر بازی‌های خارج از خانه، خیلی دور از خانه بودند تنها یک ساعت بازی مى‌کردم. معمولاً این‌طور بود که از ورزشگاه خارج مى‌شدم و با اولین ماشین به سمت خانه مى‌رفتم تا رأس ساعت‌6 به منزل برسم!»
3. بیست و سه سال داشت که به تیم دسته پنجمى ‌هالیفاکس پیوست. قرارداد او شامل دستمزدی 300‌پوندی به طور هفتگی مى‌شد و این شامل بیمه پزشکی هم بود. 
4. سال بعد به فلیتوود پیوست و با 31‌گل در 36‌بازی به آن‌ها کمک کرد تا با قهرمانی در کنفرانس، به دسته دوم برسند.
5. او خوشحالی‌های پس از گل پر جنب و جوشی دارد که برای هواداران شناخته شده است. اما یک‌بار خوشحالی او نزدیک بود باعث آشوب شود. «وقتی در فلیتوود بودم، با لوتون بازی کردیم و در نیمه اول 1-0 پیش افتادیم. کمى‌سر به سر دروازه‌بان گذاشتم و دیوانه‌وار خوشحالی کردم. هوادارن دیوانه شده بودند و بازیکنان حریف با یکی از مهاجمان ما درگیر شدند. پلیس به ما گفت که اگر مى‌خواهید جنجال بیافرینید، بازی را تعطیل مى‌کنیم.»
6. نایجل پیرسون با یک میلیون پوند واردی را در سال‌2012 به خدمت گرفت. این مبلغ برای خرید بازیکنی آماتور، یک رکورد بود. «پیرسون را دیدم و حرف زدیم. او گفت که مى‌خواهد به لستر بیایم. این برایم کافی بود.»
7. او حالا کسی به نظر نمى‌آید که از عدم پشتکار رنج ببرد اما فصل اول حضور در لستر حکایت دیگری بود.» به‌طور کامل برای قدمى‌ تا این اندازه بزرگ آماده نبودم. برای آن آماده نبودم و این روی اعتماد به‌نفسم اثر گذاشت. نزدیک بود که تسلیم شوم.»
8. گل‌های واردی در فصل 14-2013 سبب شد تا لستر به لیگ برتر برسد. او در پیروزی 5-3‌‌مقابل من یونایتد بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. «به مانند آفت هستم. همیشه همین‌طور بوده‌ام. مى‌دانم که چطور مى‌توانم متفاوت بازی کنم. مستقیم به قلب دفاع مى‌زنم.»
9. دعوت شدن به تیم ملی انگلستان چیزی نبود که او انتظارش را داشته باشد. «در فروشگاه بودم که شماره‌ای ناشناس دعوتم به تیم ملی را اعلام کرد. فکر کردم که کسی دارد چرند مى‌گوید. فکر مى‌کردم که یکی از دوستانم سر به سرم مى‌گذارد.»
10. پس از یک ماجراجویی عجیب، به نظر او به رویاهایش مى‌رسد. «وقتی در هلیفاکس بودم، هرگز فکر نمى‌کردم که فراتر از کنفرانس بازی کنم. اما از آن نقطه به جایی رسیدم که به لستر و بعد تیم ملی انگلستان رسیدم. حالا در سرزمین رویاها به سر مى‌برم.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی