[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

هدبندی که تمرکز دانش‌آموزان را رصد می‌کند، روزنامه شیراز نوین

یک استارت‌آپ هدبندی ابداع کرده که میزان تمرکز دانش‌آموزان در کلاس درس را رصد می‌کند. این هدبند طی آزمایشی ۲۱روزه روی ۱۰هزار دانش‌آموز چینی آزمایش شد.
به نقل از دیلی میل، طی یک آزمایش عجیب از هدبند فناورانه برای رصد مغز کودکان دبستانی استفاده شد. هدف این آزمایش بررسی میزان تمرکز آنان در کلاس درس بود.
استارت آپ BrainCo در ماساچوست ادعا می‌کند هدبندهای Focus۱ آن به رصد دانش‌آموزانی کمک می‌کند که نیازمند کمک بیشتر معلمان هستند.
این شرکت با مدرسه‌ای در چین همکاری و فناوری خود را روی کودکان و نوجوانانی از ۱۰ تا ۱۷سال آزمایش کرد. در چین ۱۰هزار کودک و نوجوان بین ۱۰ تا ۱۷سال طی آزمایشی ۲۱روزه از این هدبند استفاده کردند. علاوه بر آن، شرکت مذکور با مدارسی در آمریکا، مکزیک، اسپانیا و برزیل نیز همکاری می کند.
معلمان با استفاده از اپلیکیشن همراه این گجت می‌توانند میزان تمرکز دانش‌آموزان را رصد کنند. چراغ های جلوی دستگاه نیز با توجه به میزان تمرکز دانش‌آموز، با رنگ‌های متمایزی روشن می‌شوند و به این ترتیب آموزگار متوجه حواس‌پرتی دانش‌آموز می‌شود. این هدبندها با استفاده از حس‌گرهای EEG فعالیت‌های مغز را رصد می کنند.
البته دانشمندان درباره مؤثر بودن این فناوری تردید دارند و به نگرانی‌هایی در حوزه حریم شخصی دانش‌آموزان اشاره کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی