[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

تعلیم و تربیت رسالتی چند‌بعدی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به این‌که آموزش و پرورش پلی بین مدرسه و دنیای آینده است گفت: هیچ توسعه‌ای با توسعه منابع انسانی قابل مقایسه نیست.
به گزارش ایسنا، زینی‌وند اظهار کرد: آموزش و پرورش به مثابه یک پل بین مدرسه و دنیای آینده اعم از بازار کار فعال و پویا است.
وی با تأکید بر این‌که هیچ توسعه‌ای به اندازه توسعه منابع انسانی قابل مقایسه و مهم نیست تصریح کرد: بحث تعلیم و تربیت یک رسالت سنگین و چندبعدی است.
رئیس سازمان مدارس غیر‌دولتی ادامه داد: در کنار آموزش و پرورش، نظام خانواده، نظام رسانه، فضای مجازی و همه گروه‌های اجتماعی در فرایند تعلیم و تربیت مؤثر هستند.
زینی‌وند با بیان این‌که هدایای مردم به مدارس، کمک مردم در برگزاری کلاس‌های فوق‌برنامه و کمک‌های بخش غیر‌دولتی بیشترین مساعدتی است که به شورای آموزش و پرورش شده است گفت: بررسی سند تحول و تأمل در چشم‌اندازهای آن نشان می‌دهد که اگر بخواهیم اهداف آن را محقق کنیم راهکاری جز جذب همه افراد جامعه نداریم.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: شوراهای آموزش و پرورش در سه حوزه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی، عملکرد دبیرخانه‌ای و عملکرد درآمدها تقسیم‌بندی می‌شوند که شورای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مجموع سه حوزه رتبه نخست را دریافت کرده است.
به گزارش ایسنا، در ادامه این همایش حجت الاسلام و المسلین ابوترابی‌- امام جمعه موقت تهران- با اشاره به این‌که از نگاه قرآن تمام ارزش‌های انسان به مقام و مرتبه علم و معرفت او است تصریح کرد: حیات انسانی با دانش گره خورده است به همین دلیل نظام اسلامی ‌باید زمینه آموزش و پرورش انسان را فراهم کند.
امام جمعه موقت تهران در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به این‌که آموزش و پرورش مشکل منابع ندارد و بزرگ‌ترین مشکل آن زیادی منابع است تصریح کرد: بودجه آموزش و پرورش رتبه دوم بعد از بهداشت و درمان را دارد.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی افزود: متأسفانه ما در کشور خلق ثروت نداریم و از منابع خود به درستی استفاده نمی‌کنیم. تا زمانی‌که از منابع به‌درستی استفاده نکنیم کشور رنگ پیشرفت اقتصادی را نمی‌بیند.
وی در پایان تأکید کرد: تا وقتی که نگاه دستگاه‌های کشور به افزایش بودجه است و به‌افزایش بهره‌وری توجهی نمی‌کنند، پیشرفتی حاصل نمی‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی