[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

پرواز شیراز- نجف دهه فجر راه‌اندازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل حج و زیارت فارس با بیان این که پرواز شیراز- نجف به مناسبت دهه فجر راه اندازی می‌شود، گفت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته دومین پرواز در این مسیر عید نوروز با ظرفیت بیش از 6کاروان انجام خواهد شد.
علیرضا زینلی پنجشنبه در گفت‌ و ‌گو با ایرنا با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: طرح کاروان‌های ارزان قیمت تحت عنوان  «ابرار» نیز در دهه فجر عملیاتی می‌شود. 
وی همچنین به برنامه ریزی برای راه‌اندازی پارک زیارت در شیراز اشاره کرد که براساس آن افزون بر اشتغالزایی، سومین حرم اهل بیت به نماد‌های اسلامی‌ و زیارتی مزین خواهد شد. 
مدیرکل حج و زیارت فارس گفت: مسئولیت اجرا، نظارت و برنامه‌ریزی برای سفرهای زیارتی، حج تمتع، عمره و مفرده، عتبات عالیات و سوریه بر عهده این اداره کل است و 145 دفتر و شرکت زیارتی در فارس مشغول خدمت هستند و بیش از 99 درصد فعالیت‌های این اداره توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.  وی ادامه داد: سه هزار و 450 کارگزار تحت عنوان کارگزاران خادم در حج و زیارت در اداره‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی مشغول به کار هستند. 
مدیرکل حج و زیارت استان فارس با بیان اینکه سهمیه حج تمتع کشور بیش از 85هزار نفر در سال است، گفت: سهم فارس از این رقم، نزدیک به چهار هزار نفر است.  زینلی اظهار داشت: بیش از 850هزار نفر در کل کشور به عمره مفرده اعزام می‌شوند که سهم استان فارس سالانه نزدیک به 42هزار نفر بوده است؛ همچنین در اعزام به عتبات عالیات نیز با احتساب زائران اربعین بیش از 3 میلیون نفر سالانه در کاروان اربعین و کاروان‌های عادی اعزام شده‌اند. 
وی افزود: طی هماهنگی‌های و رایزنی‌ها درصورت ایجاد توافق‌های لازم بین طرف ایرانی و سوری، اعزام زائران به سوریه نیز از سر گرفته خواهد شد. 
حج کارآمدی نظام جمهوری اسلامی‌ را به جامعه بین‌المللی نشان می‌دهد 
مدیرکل حج و زیارت فارس بیان کرد: خدمات این نهاد پس از انقلاب آغاز شده است و مهم‌ترین برنامه آن یعنی اعزام به حج در نشان‌ دادن کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ‌به جامعه به بین‌المللی مؤثر بوده است.  زینلی اضافه کرد: در برنامه‌ریزی‌ها براساس تأکیدات امام (ره) و نیز راهبری‌های رهبر معظم، عزتمندی را در حج به دست آوردیم. وی فعالیت‌های سازمان حج و زیارت را الگوی خوبی برای ایجاد وفاق و دوستی بین شیعه و سنی عنوان کرد و گفت: هیچ مراسمی همچون حج برای مسلمانان فرصت‌آفرینی نمی‌کند. 
وی به برگزاری همایش‌های بزرگ سالانه حج در ورزشگاه دستغیب شیراز با حضور سه هزار نفر در هر همایش اشاره کرد. وی افزود: برای بهبود وضعیت خدمات رسانی به زائران عتبات عالیات در فارس دفتر کنسولگری عراق راه‌اندازی شده است که به ویژه در اربعین به ارائه خدمت می‌پردازد. 
زینلی اعلام کرد: در سه سال گذشته بیش از 342هزار نفر در قالب کاروان‌های اربعین و کاروان‌های عادی از استان فارس به عراق اعزام شده‌اند. این مقام مسئول گفت: قبل از انقلاب آمار استان فارس در اعزام به حج تمتع کمتر از 500 نفر بوده است و امروز به سالانه 4000 نفر رسیده است؛ همچنین پیش از انقلاب حج عمره نداشتیم اما امروز در استان فارس بیش از 40 هزار نفر به حج عمره می‌روند که امیدواریم با راه‌اندازی مجدد این کاروان‌ها بتوانیم در این زمینه به ارائه خدمات بپردازیم.  زینلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه طرح اقتصاد زیارتی به استانداری فارس، افزود: دراین طرح بر آنیم از همه اقلام تدارکاتی فارس در عراق استفاده کنیم و براین اساس، بتوانیم هتل‌هایی را در کشور مقصد اجاره کنیم تا به مردم خدمات رسانی کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی