[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

بخشی‌نگری انتخابات را استانی می‌کند، روزنامه شیراز نوین

مسعود گودرزی تصریح کرد که دغدغه طراحان و موافقان استانی شدن انتخابات این است که مسائل از سطح محلی و خرد حالت کلی‌تر گرفته و به سمت استانی رود، چون نمایندگان در ادوار مختلف تنها به سمت حل مشکلات منطقه‌ای رفته و از مشکلات استان و کشور مغفول می‌ماندند.
به گزارش شیراز نوین به نقل از  خانه ملت، مسعود گودرزی  با اشاره به تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی ‌اظهار کرد: بحثاستانی شدن انتخابات مجلس به چهار دوره قبلی برمی‌گردد که نشان از وجود دغدغه برای تغییر مکانیزم فعلی دارد تا انتخابات از موقعیت حوزه‌های شهرستانی به سطح استان ارتقا پیدا کنند. به گفته وی دغدغه طراحان و موافقان استانی شدن انتخابات این است که مسائل از سطح محلی و خرد حالت کلی‌تر گرفته و به‌ سمت استانی رود، چون نمایندگان در ادوار مختلف تنها به سمت حل مشکلات منطقه‌ای رفته و از مشکلات استان و کشور مغفول می‌ماندند لذا با این مکانیزم به دنبال این هستیم که دغدغه‌ها از سطح محلی به سمت استانی دیده شود. نماینده ممسنی ادامه داد: با استانی شدن انتخابات دیگر نمایندگان تنها به دنبال حل مشکلات شهرستانی خاص نیستند و مسائل کلان استان را پیگیری می‌کنند این یعنی فعالیت‌ها از حالت فردیت خارج شده و به مرحله استانی می‌رود. گودرزی کلان‌نگری و داشتن نگاه توسعه‌ای را از مهمترین مزایای طرح استانی شدن انتخابات مجلس دانست و گفت که با این طرح به جای خُرد شدن منابع در پروژه‌های کوچک، پروژه‌های کلان با نگاه کلان با منابع تجمیع شده و بهره‌وری بیشتر تعریف می‌شود. همچنین نگاه بهتری به منابع و مصارف در بودجه حاکم خواهد شد لذا هدررفت منابع کمتر و کارایی بیشتر می‌شود.
به گزارش ایسنا این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت که با اجرای این طرح نمایندگان فرصت بیشتر برای انجام وظایفشان یعنی قانون‌گذاری و نظارت پیدا می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی