[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۸
  • دوره جدید

چند ترفند ساده برای افزایش کیفیت دوربین موبایل، روزنامه شیراز نوین


چند ترفند ساده برای افزایش کیفیت دوربین موبایل
به طور معمول مردم هرگاه قصد خرید یک گوشی همراه را دارند، به این موضوع دقت می‌کنند که امکانات دوربین آن چگونه است. دوربین و قدرت عکس‌برداری آن در یک موبایل تبدیل به یکی از آیتم‌های جدا نشدنی کیفیت گوشی شده است، ولی حتی قوی‌ترین دوربین‌های موبایل هم جای دوربین عکاسی را نمی‌گیرند. اما می‌توان با ترفندهایی، کیفیت عکاسی دوربین موبایل را افزایش داد.
با به کارگیری چند روش ساده و نصب یک  نرم‌افزار  عکاسی، می‌توانید کیفیت عکس‌های موبایل خود را دوچندان کنید. اگر از کیفیت عکس‌های دوربین خود ناراضی هستید، این چند روش را امتحان کنید.
۱- دست خود را یک ثانیه بیشتر روی دکمه شاتر نگه دارید
یکی از تبلیغ‌های جالبی که شرکت‌های موبایل می‌کنند این است که  تنها در کسری از ثانیه می‌توانند از سوژه‌ شما تصویربرداری کنند. اما این مورد گاهی باعث بالا رفتن توقع کاربر می‌شود؛ بدین صورت که می‌خواهد سریع با زدن دکمه شاتر، گوشی را حرکت دهد و عکس ثبتی‌اش را ببیند. در واقع با زدن کلید شاتر دوربین گوشی تازه آماده انجام عملیات پردازشی می‌شود و باید تا پایان این عملیات دست‌تان را دقیقاً در همان وضعیت ثابت نگه‌ دارید. حتی بعد از اینکه از ثبت شدن عکس مطمئن شدید، برای اطمینان بیشتر، دست‌تان را برای یک ثانیه بیشتر ثابت نگه ‌دارید.
۲- تا حد امکان از نور فلش استفاده نکنید
نوری که توسط فلاش LED دوربین گوشی شما ایجاد می‌شود معمولاً بسیار نامنظم بوده و سایه‌های غیرطبیعی در عکس ایجاد می‌کند. سعی کنید از فلاش LED تنها در زمانی که هیچ جزیی از عکس بدون آن معلوم نمی‌شود، استفاده کنید. فلاش‌های دوگانه و حتی سه‌گانه که اخیراً در تلفن‌های هوشمند قرار گرفته‌اند به مراتب عملکردشان بسیار بهتر از LED‌های تک‌رنگ است. همچنین سعی کنید مود اتوماتیک فلاش را غیرفعال کنید و بر اساس نیاز خودتان آن را به صورت دستی فعال یا غیرفعال کنید.
۳- از قابلیت HDR استفاده کنید
مود HDR قابلیتی‌ است که کمک زیادی به کیفیت خروجی تصاویر می‌کند. این قابلیت به عکس‌هایی که در نور آفتاب، محیط بیرون، منظره یا چهره گرفته می‌شوند کمک می‌کند توازنی عالی در رنگ‌ و روشنایی تصاویر ایجاد شود. البته باید دقت کنید از این مود برای زمانی که سوژه در حال حرکت است استفاده نکنید؛ چرا که نتیجه آن تصاویری تار و بدون جزییات خواهد بود.
۴- یک اپلیکیشن دوربین دانلود کنید
یکی از قسمت‌های مهم عکس‌برداری، پردازشی است که توسط بخش نرم‌افزاری گوشی شما انجام می‌گیرد. اگر فکر می‌کنید اپلیکیشن دوربین گوشی شما در این زمینه عملکرد مناسبی ندارد، می‌توانید از اپ‌های دیگر بهره ببرید. از بهترین‌های موجود در این بخش می‌توان به Retrica و Camera Zoom FX اشاره کرد.
۵- از تمیزبودن لنز دوربین اطمینان حاصل کنید
با یک پارچه نرم (پد تمیز کردن عینک) لنز دوربین خود را پاک کنید. یک لک کوچک روی پوشش لنز دوربین گوشی شما، تأثیر زیادی در کیفیت آن خواهد گذاشت. بنابراین پیش از عکس‌برداری حتماً حواستان به لنز و تمیزی آن باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی