[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۸
  • دوره جدید

با کمی حمایت، یک تیم شیرازی لیگ برتری می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: تیم فوتبال قشقایی تا اینجای رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران، نمره قبولی گرفته است. بازیکنان این تیم که اکثراً اولین فصل حضور خود در این سطح فوتبال ایران را تجربه می‌کنند، توانسته‌اند در برخی دیدارها نتایج شگفت‌انگیزی بگیرند که آخرین آن، پیروزی در تهران مقابل تیم دوم جدول، یعنی پرسپولیس پاکدشت بود. مسعود اسدی یکی از بازیکنان قدیمی و کلیدی این تیم محسوب می‌شود. با این‌ هافبک ۲۶ساله گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
از وضعیت تیم بگویید.
با بردی که هفته گذشته به دست آوردیم، حالا خیلی بهتریم. سه شکست پیاپی خورده بودیم و کمی تیممان به هم ریخته بود و تماشاگران هم ناراحت بودند؛ اما حالا وضعیت خیلی بهتر شده.
بازی با سرخ‌پوشان پاکدشت چطور بود؟
ما یک هفته خیلی خوب تمرین کرده بودیم برای اینکه فقط ببریم. بچه‌ها باانگیزه بودند و هر چیزی که کادر فنی خواسته بود را هم انجام دادند. با اینکه حریف تیم مدعی، پرمهره و با کادر فنی خوبی بود؛ ما گفتیم باید ببریم و بردیم. بازی با ملوان هم حقمان باخت نبود و آمده بودیم که آن شکست را هم جبران کنیم و با چنگ و دندان هم شده پیروز شویم. در همان نیمه اول هم می‌توانستیم کار را تمام کنیم؛ اما ۴-۵موقعیت گل‌زنی را از دست دادیم؛ اما به‌هرحال خدا را شکر که بردیم، آن هم بدون گل خورده.
این هفته هم که استراحت دارید.
بله. این هفته حریف ما سیاه‌جامگان بود که دیگر در مسابقات حضور ندارد. هفته بعد با شهرداری در ماهشهر بازی داریم.
پس سه‌هفته‌ای از هوادارها دور هستید.
بله (خنده). البته هواداران ما همه جا هستند. در همین تهران هفته گذشته ۴۰-۵۰نفر آمده بودند. در ماهشهر هم می‌دانم بیشتر از این می‌آیند. هرجا می‌رویم تماشاگر داریم. بازی رفت با ملوان در انزلی، می‌گفتیم اینجا دیگر تماشاگر نداریم؛ اما همان‌جا هم دو نفر آمده بودند و با دیدنشان هیجان‌زده شدیم. به‌هرحال با روحیه‌ای که از برد هفته قبل گرفتیم و قول‌هایی که آقای نجف‌پور دادند، می‌رویم که ماهشهر را هم در زمینش شکست دهیم تا خیالمان راحت شود و فشارها برداشته شود و بعد از آن به سراغ دربی برویم. می‌خواهیم با انگیزه و روحیه دوچندان وارد دربی شویم.
این بار دربی سختی هم دارید مقابل فجری که خیلی بهتر از نیم‌فصل اول شده.
بله، قطعاً بازی سخت‌تری هست؛ چون کادر فنی و بازیکنانش تغییر کرده و خیلی بهتر شده‌اند.
پست تخصصی؟
هافبک دفاعی هستم؛ ولی پست‌های دیگری هم بازی می‌کنم. مثلاً همین بازی اخیر، دفاع آخر بودم؛ چون سروش سعیدی غایب بود. جایش هم خیلی خالی بود که خدا را شکر توانستم جایش را پر کنم. در دفاع راست و‌ هافبک نفوذی هم بازی می‌کنم.
به شماره علاقه خاصی داری؟
بله. من در کودکی و از زمانی که بیشتر با فوتبال آشنا شدم، به خاطر دو بازیکن به این شماره علاقه‌مند شدم. علی کریمی و کاکای برزیلی. البته بیشتر به خاطر کریمی.
پس پرسپولیسی بودی.
بله. البته الان تیم اولم قشقایی است.
متولد چه سالی هستی و در کجا؟
متولد ۲۳خرداد ۱۳۷۱ هستم در فراشبند.
پس خودت هم اصالتاً قشقایی هستی؟
تا حدودی، ولی نه کاملاً! پدرم یک رگه قشقایی و یک رگه فارس است و یک مقداری به قشقایی‌ها نزدیک هستم.
فوتبال را از کجا شروع کردی؟
از فراشبند شروع کردم و در لیگ‌های پایه استان بازی می‌کردم؛ ولی فوتبال حرفه‌ای در سطح کشور را از فیروزآباد شروع کردم و برای همین هم خیلی‌ها فکر می‌کنند فیروزآبادی هستم. در تیم شاهد فیروزآباد زیر نظر آقای فروردین در لیگ سه بازی کردم و بعد هم به قشقایی پیوستم. امسال هم سال سوم است که در این تیم حضور دارم.
پس در پیروزی مقابل پرسپولیس هم حاضر بودی.
بله و متأسفانه پنالتی آخر بازی را هم خراب کردم. بعضی از دوستان هم به شوخی می‌گفتند پنالتی را خراب کردی به خاطر علاقه‌ای که به پرسپولیس داری؛ ولی گفتم حالا تیم اولم قشقایی است و البته هیچ بازیکن هم چنین کاری نمی‌کند (خنده). خیلی خوشحالیم که با آن بازی تاریخ‌ساز شدیم.
درباره هوادارانتان صحبت کن.
هواداران ما حرف ندارند. همین بازی با ملوان که هم پخش زنده بود و هم هوا بارانی و سرد بود، انتظارش را نداشتیم کسی به ورزشگاه بیایند؛ ولی باز هم حدود هزار نفر آمدند و حسابی هم تشویق کردند. در تمام شهرها حضور دارند و همین می‌شود که حتی وقتی در بدترین شرایط هستیم، باز هم موقع بازی روحیه می‌گیریم و پیروز می‌شویم. هوادارها همه‌جا باعث دلگرمی ما هستند و ما هم به عشق آن‌ها می‌جنگیم. آن‌ها حتی خارج از بازی هم مدام احوال ما را می‌پرسند، اگر مشکلی دارید به ما بگویید! هفته گذشته هم بعد از اینکه در تهران پیروز شدیم در فرودگاه شیراز منتظرمان بودند؛ اما متأسفانه پرواز ما تأخیر خورد و تا رسیدیم ساعت ۲-۳نصفه‌شب شده بود و رفته بودند. ولی واقعاً عالی هستند و در لیگ یک شبیه این‌ها را پیدا نمی‌کنید. حتی در لیگ برتر هم شاید چنین تماشاگرانی نباشند. آن‌ها حتی برخوردشان با تیم حریف هم مناسب است و هنگام باخت هم هیچ توهینی نمی‌کنند و حتی حریف را تشویق هم می‌کنند و فرهنگ اصیل قشقایی را به نمایش می‌گذارند.
حرف پایانی.
ما تا آخرین لحظه برای صعود می‌جنگیم. هنوز بازی‌های زیادی مانده و در این بازی‌ها هر اتفاقی ممکن است بیفتد. ما با پتانسیل و هوادارانی که داریم، مدعی صعود هستیم و دست تک‌تک هوادارها را می‌بوسیم. از شما هم تشکر می‌کنم که همیشه هم از تیم قشقایی، هم فجر و حتی از ارژن و بازیکنان این تیم‌ها حمایت می‌کنید و باعث می‌شوید انگیزه برای بازی داشته باشیم. همچنین از کادر فنی خوبمان تشکر می‌کنم که همیشه این توانایی را دارند که به ما انگیزه بدهند. از مدیریت باشگاه هم ممنونم که بار مالی تیم روی دوششان است و امیدواریم از پس این کار بربیایند؛ ولی متأسفانه مسئولان کاملاً خود را عقب کشیده‌اند. آن‌ها وعده‌هایی می‌دهند؛ اما خیلی راحت عقب می‌کشند و هیچ کاری انجام نمی‌دهند. اگر یک مقدار حمایت کنند،‌ حداقل یک تیم از بین قشقایی و فجر راهی لیگ برتر می‌شود. واقعاً حیف است که شیراز تیمی در لیگ برتر ندارد. امیدواریم با این نتایج یک مقدار به آن‌ها بربخورد و بیایند کمک کنند و یکی از این تیم‌ها به لیگ برتر برسد و دل مردم این شهر شاد شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی