[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

تحقق اقتصاد مقاومتی در تولیدات فارس ، روزنامه شیراز نوین

در مراسمی فرمانده جدید حوزه مقاومت بسیج کارگری سپاه ناحیه بقیه‌الله(عج) شیراز معرفی شد. در این مراسم که در سالن جلسات شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزار شد، با قدردانی از تلاش‌های سه‌ساله سرهنگ پاسدار جواد امیری فرمانده پیشین، سرگرد پاسدار مهدی بابایی به عنوان فرمانده جدید حوزه مقاومت بسیج کارگری سپاه ناحیه بقیه‌الله(عج) شیراز معرفی شد.
فرمانده سپاه ناحیه بقیه‌الله(عج) شیراز در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه ریشه همه دشمنی‌ها با نظام اسلامی در این است که ما موفق شدیم در سایه پیروزی انقلاب، حکومت اسلامی تشکیل دهیم، گفت: این دشمنی‌ها از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی وجود داشته و در آینده نیز تداوم دارد.
سرهنگ پاسدار مجید علی پور با اشاره به اغتشاشات و حوادث اخیر در کشور گفت: در این حوادث، حجم سرمایه گذاری عظیم و جبهه وسیعی که توسط دشمنان ایجاد شد، به اندازه ای بود که برای فروپاشی تعداد زیادی از کشورها کافی بود.
وی افزود: در این اغتشاشات شاهد فعالیت 13 سرویس جاسوسی از کشورهای بیگانه بودیم و علاوه بر آن بیش از 40 کشور نیز از اغتشاشات حمایت کردند که این موضوع نشان دهنده فعالیت گسترده و وسیع دشمن بود. فرمانده سپاه ناحیه بقیه‌الله(عج) شیراز با اشاره به طرح موضوع جهاد تبیین توسط مقام معظم رهبری، افزود: امروز تبیین در تمام عرصه‌ها نیاز کشور است و نباید از این امر مهم غافل بود.
وی با بیان اینکه دشمن در رسانه و فضای مجازی به دنبال ایجاد تردید و تشکیک در اعتقادات مردم است، گفت: بزرگ‌نمایی ضعف‌ها و مشکلات و تعمیم دادن آن به تمامی امور کشور و نیز کتمان توفیقات نظام و منکر شدن فعالیت‌ها از دیگر کارکردهای دشمن در فضای رسانه و مجازی است. این رسانه‌ها فقط در 45 روز ابتدایی، 38هزار دروغ منتشر کردند و 55درصد از اخبار مکتوب آنها بر پایه دروغ منتشر شد که این موضوع برای تحریک جامعه به ویژه جوانان برای ایجاد آشوب بود که در نهایت نیز هدفشان تجزیه ایران اسلامی بود.
فرمانده سپاه ناحیه بقیه‌الله(عج) شیراز با انتقاد از اینکه در موضوع فضای مجازی قانون و ضابطه ای نداریم، گفت: در تمام کشورهای دنیا چنین چیزی وجود ندارد که هرکسی هر چیزی بخواهد انتشار دهد و ما شاهد سخت‌گیرانه‌ترین قوانین در کشورهایی نظیر آمریکا در موضوع فضای مجازی هستیم.
وی تصریح کرد: حوادث اخیر در کشور نشان داد که ما باید موضوع تبیین را به صورت جدی دنبال کنیم و توفیقات را برای مردم و جوانان بازگو کنیم و روحیه امید را که واقعیت جامعه ماست، زنده نگه داریم و اجازه ندهیم دشمن در حوزه یأس و ناامیدی جامعه فعالیت کند.
سرهنگ علی پور در پایان با اشاره به اهمیت فعالیت‌های حوزه مقاومت بسیج کارگری در بخش تولید و صنعت گفت: فعالان تولیدی و صنعتی در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار دارند و ما نیز به عنوان خدمتگزاران به مردم از تمام ظرفیت‌ها برای گره‌گشایی از واحدهای صنعتی و رفع مشکلات استفاده می‌کنیم.
وی در پایان از تلاش‌های سرهنگ پاسدار جواد امیری در مدت مسئولیت خود در حوزه بسیج کارگری تقدیر و برای سرگرد بابایی آرزوی توفیق کرد. در این مراسم همچنین سرهنگ پاسدار نوشاد نادری منش مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان فارس نیز در سخنانی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کارخانجات و واحد‌های تولیدی و صنعتی استان فارس گفت: ما در استان کارگاه‌ها و کارخانجاتی داریم که معنای واقعی اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشیده‌اند و موفق شده‌اند کشور را در تأمین بسیاری از قطعات و تجهیزاتی که ما در واردات آنها تحریم هستیم، خودکفا کنند و این مایه دلگرمی ماست. وی افزود: در همین راستا نیز در حال برنامه ریزی جشنواره اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به واحدهای برگزیده استان هستیم که ان‌شاءالله این جشنواره را در ماه‌های آینده برگزار می‌کنیم.
سرهنگ نادری منش با اشاره به تفاهم اولیه شرکت شهرک‌های صنعتی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی مرکز مشاوره رایگان برای کارگران و فعالان تولیدی در ارخانجات مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز خبر داد و گفت: با راه اندازی این مرکز بستر مناسبی برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و فعالیت در مسیر تندرستی و سلامت کارگران فراهم می‌شود.
وی تبیین پیشرفت‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کاخانجات و واحد‌های تولیدی و صنعتی استان در رسانه‌ها در قالب اجرای طرح در مسیر پیشرفت و اجرای طرح پدافند غیرعامل در کارخانجات را از دیگر برنامه‌های سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان فارس 
بیان کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی