[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

آباده شهرجهانی منبت به استقبال نوروز می‌رود، روزنامه شیراز نوین

  گروه شهرستان‌ها-آباده- کریم آما لی
نخستین جلسه ستاد خدمات سفر نوروزی 98 شهرستان آباده به ریاست فرماندار و با حضور اعضا با هدف تشکیل کمیته‌های مربوطه و تشریح وظایف آنان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
در این جلسه  فرماندار شهرستان آباده طی سخنانی با اشاره به اهمیت موضوع گفت:  ارائه خدمات مطلوب به مسافران و تأمین نیازهای آنها یکی از مهم‌ترین وظایف ستاد تسهیلات نوروزی است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تشکیل کمیته‌های اصلی و فرعی امیدواریم این مهم به نحو مطلوب اجرایی شود.
محمداسداللهی در ادامه اظهار داشت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی نماییم که علاوه‌بر پذیرایی و راهنمایی مسافران، هویت مردم فرهنگی آباده و ارزش‌های هنری، فرهنگی و اجتماعی آنان نیز به مسافران و گردشگران عزیز معرفی گردد تا مسافران بتوانند مدت زمان بیشتری در شهر اقامت داشته باشند.
 وی به موضوع جهانی شدن منبت آباده در سال جاری اشاره کرد و گفت: کمیته فرهنگی باید به نحو شایسته‌ای در‌خصوص معرفی منبت آباده، قدمت و اصالت این هنر به مسافران نوروزی تدابیر لازم را بیاندیشد.
نماینده عالی دولت درادامه بر حفظ نظم و امنیت جاده‌ها، فراهم ساختن امکانات اسکان آنگونه که در خور شهرستان فرهنگی آباده است، نصب تابلوهای راهنمای مسافرین، نظارت بیش از پیش بر بازار، هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و رستوران‌ها، آماده سازی اماکن گردشگری و رفاهی تأکید نمود. در پایان کمیته‌های نه گانه ستاد شامل کمیته شهرها به مسئولیت شهرداران شهرهای تابعه، کمیته اسکان به مسئولیت آموزش و پرورش، کمیته فرهنگی و تبلیغات به مسئولیت میراث فرهنگی، کمیته خدمات، تنظیم و نظارت بر بازار به مسئولیت صنعت معدن و تجارت، کمیته حمل و نقل به مسئولیت اداره راهداری، کمیته بهداشت  و امنیت غذا به مسئولیت شبکه بهداشت و درمان، کمیته امنیت و انتظامات به مسئولیت منطقه انتظامی‌آباده ، کمیته پشتیبانی به مسئولیت شهرداری آباده و کمیته ارزیابی و رسیدگی به شکایات به مسئولیت معاون برنامه‌یزی فرمانداری تشکیل شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی