[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۲
  • دوره جدید

بی‌عدالتی نقطه نفوذ است ، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: وجود بی‌عدالتی‌های اجتماعی و اقتصادی در توزیع برخی امکانات خودش را نشان می‌دهد و دشمن هم از این مسئله بسیار سوءاستفاده کرد و حس بی عدالتی را ترغیب کرده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، اسماعیل محبی‌پور روز یکشنبه در جلسه طرح طنین با موضوع تهاجم ترکیبی در شیراز افزود: ضعف انسجام جبهه فراگیر انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ و رسانه متعهد و هنر متعالی است و در جنگ ترکیبی از همه ابزارها و روش‌های مقابله با حکومت و جامعه اعم از نظامی، فرهنگی، اقتصادی، دیپلماسی و سایبری استفاده می‌شود.
محبی پور با اشاره به اینکه استان فارس با توجه به دارا بودن ظرفیت‌های متنوع و بی‌شمار فرهنگی می‌تواند الگوی معرفی فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی باشد، افزود: با توجه به وجود همین ظرفیت‌ها باید گفت که اگر در این استان نتوانیم این فرهنگ را معرفی کنیم و اقدامات فرهنگی انقلابی در مسیر تعالی جامعه به نتیجه نرسد، در هیچ کجای دیگر کشور هم این اتفاق نخواهد افتاد.
وی با بیان اینکه کلان مسائل فرهنگی استخراج شده استان بر اساس برش فرهنگی در پنج محور معرفی می‌شود، ادامه داد: نخستین محور حاکم نبودن سبک زندگی ایرانی- اسلامی در نهاد خانواده است و مسئله دوم برجسته شدن تمایزات قومی و مذهبی و تضعیف انسجام اجتماعی است؛ هرچند که این موارد به بروز و ظهور نرسیده‌اند؛ چراکه استان از حیث همگرایی ادیان و اقوام در کشور شاخص است، اما نباید اجازه دهیم که مشکلی در این حوزه ایجاد شود.
معاون استانداری فارس ادامه داد: مسئله سوم وجود ساختارهای معیوب اداری و مدیریتی ناسازگار با مدیریت جهادی است و به همین دلیل در حوزه مدیریت اداری، اقدامات نهادی و ارتباطات سازمانی نیاز به یک تحول اساسی داریم. محبی‌پور ادامه داد: در جنگ فرهنگی پیامدها فرهنگی است، اما جنگ ترکیبی پیامدهای متفاوت به دنبال دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی