[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

۲۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بخش‌های ICU ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز دوشنبه بیست و یکم آذر ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و 256هزار و 977 تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱هزار و 802 بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و 828هزار و 628 تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و 125 مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون 428هزار و 349 مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و 677 بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گفته وی، با بستری 23 بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون 164 بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 23 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. او افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و 
170 نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۳هزار و 590 هم‌استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و 284هزار و 417 دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۴هزار و 745 دوز نوبت اول، سه‌میلیون و 141هزار و 776 دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و 375 دوز نوبت سوم و ۱۳۲هزار و 521 دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی