[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

نحوه اعتراض جاماندگان بسته حمایتی دولت، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که تا کنون ۱۴‌میلیون و ۷۰۰‌هزار بسته حمایتی در سطح جامعه توزیع شده است که از این تعداد، شش میلیون و ۱۵۶‌هزار بسته حمایتی به کارگران بیمه پرداز تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی اختصاص پیدا کرده است.
به گزارش ایسنا، احد رستمی، درباره نحوه اعتراض آن‌دسته از بیمه‌پردازان تأمین اجتماعی که از دریافت بسته حمایتی دولت جامانده‌اند توضیح داد: چنانچه مجموع درآمد اعضای خانواری که بیمه‌پرداز سازمان تأمین اجتماعی هستند کمتر از ۳‌میلیون تومان درماه است و تا‌کنون بسته حمایتی خود را دریافت نکرده‌اند، در صورت دارا بودن شماره تلفن همراه اول، لازم است کد ملی خود را به #۸*۱۴۲* و درصورت دارا بودن شماره همراه ایرانسل و رایتل باید کد ملی خود را به #۸*۱۴۲۰* ارسال کنند.
وی تأکید کرد: معترضین برای ثبت اعتراض خود در سامانه مذکور، ۱۰‌روز فرصت دارند. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها درخواست‌هایی را پیگیری خواهد کرد که کد ملی سرپرست خانوار یارانه‌بگیر به همراه شماره تلفن وی و یا یکی از اعضای خانوارش در سامانه ثبت شده باشد.
مدیرکل دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت کار اضافه کرد: با توجه به این‌که بسته حمایتی بیمه‌پردازان تأمین اجتماعی به‌حساب یارانه سرپرست خانوار واریز شده است، لازم است افراد قبل از ثبت اعتراض، از عدم واریز بسته حمایتی به حساب سرپرست خانوار اطمینان حاصل کنند.
رستمی‌یاد آورشد: ارسال پاسخ از سوی وزارت کار به افراد معترض، حداقل دو‌هفته زمان خواهد برد و نتیجه به‌صورت پیامک، به شماره تلفنی ارسال می‌شود که در زمان ثبت اعتراض، به سامانه وارد شده است. بر این اساس، افراد برای پیگیری اعتراض و یا دریافت پاسخ، نیازی نیست به سازمان یا ادارات دولتی مراجعه کنند و تنها از طریق سامانه یاد شده اطلاع رسانی انجام می‌شود.
وی تأکید کرد: تا زمانی که پاسخگویی به اعتراضات به پایان نرسیده است، طرح حمایت غذایی ادامه دارد و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.
به گزارش مرکز روابط عمومی‌‌و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اوحدی در خاتمه اشاره کرد: رانندگان بین‌شهری و درون‌شهری، کارگران ساختمانی، قالیبافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش فرمایان، کارگران کارگاه‌های متفرقه، شاغلین کسب و کارهای خانگی، کارگران باربر، زنبورداران و دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری از جمله افراد بیمه‌پردازی بوده‌اند که تا‌کنون بسته‌های حمایتی خود را دریافت کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی