[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

هدیه رهبری به مادران باردار بی‌بضاعت فراشبند، روزنامه شیراز نوین

نخل بیدار: رئیس شبکه بهداشت و درمان فراشبند از توزیع 140سبد ارتقاء سلامت در بین مادران باردار و شیرده این شهرستان در سال جاری خبر داد.
مسعود جوکار رئیس شبکه بهداشت و درمان فراشبند با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای دستورالعمل مؤسسه بنیاد علوی، برنامه کمک غذایی با هدف ارتقاء وضعیت تغذیه‌ای مادران باردار نیازمند به حمایت‌های تغذیه‌ای و جلوگیری از تولد نوزادان کم وزن، تعداد 140سبد کالا با همکاری بنیاد علوی، واحد تغذیه و واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت شهرستان فراشبند بین ماردارن باردار تحت پوشش در سطح شهرستان توزیع شد.
وی کمک تغذیه‌ای به مادران بی‌بضاعت را از اهداف مؤسسه بنیاد علوی عنوان کرد و افزود: طرح توزیع سبد کالای مواد غذایی بین بانوان این شهرستان هر 2ماه یک بار انجام می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان فراشبند با اشاره به اینکه طرح توزیع سبد ارتقاء سلامت مادران باردار و شیردهی که دچار سوءتغذیه هستند از چند سال قبل به عنوان هدیه از طرف دفتر مقام معظم رهبری در این شهرستان اجرا شده است، تصریح کرد: این طرح با همکاری بنیاد علوی، کمیته امداد امام خمینی‌(ره) و شبکه بهداشت و درمان فراشبند انجام می‌شود.
جوکار با تأکید بر اینکه غذایی که مادران در دوران بارداری مصرف می‌شود نیازهای تغذیه‌ای آنها و رشد جنین را تأمین نمی‌کند بیان کرد: متأسفانه محرومیت‌های اقتصادی و درآمد پایین خانوارها نیز در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و باارزش می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی