[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

خرید پرابهام هواپیما ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس ضمن تشریح ابهامات پرونده قراردادهای خرید هواپیما، گفت: با روی کار آمدن «اسلامی» در وزارت راه، بالاخره قراردادهای خرید هواپیما به رویت کمیسیون عمران رسید.
محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره تحقیق و تفحص از قرارداد‌های خرید هواپیما، اظهار داشت: برای بررسی این تحقیق و تفحص اطلاعات مورد نیاز را از وزارت راه و شهرسازی دریافت کرده‌ایم اما هنوز ابهاماتی در این زمینه وجود دارد. وی در تشریح ابهامات این قراردادها، افزود: مشخص نیست منابع مالی خرید هواپیما‌ها به چه شکل تأمین شده و با چه مکانیزمی ‌پرداخت شده است. رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: علاوه بر این در تضامینی که باید وزارت راه از  طرف مقابل برای خدمات پس از فروش و تأمین قطعه می‌گرفت نیز ابهاماتی وجود دارد. رضایی کوچی گفت: همچنین در قیمت واقعی هواپیماها و قیمتی که هواپیماها خریداری شده است و تناسب هواپیمای ای‌تی‌آر با جغرافیای ایران نیز حرف و حدیث‌هایی وجود دارد.
وی اضافه کرد: پنج جلسه برای بررسی این تحقیق و تفحص برگزار شده است ولی افرادی که در وزارت راه مستقیماً مسئول خرید هواپیما بودند الان در وزارتخانه سمتی ندارند، مقرر شد در اولین جلسه کمیسیون عمران موضوع تحقیق و تفحص به رأی گذاشته شود تا گزارش آن را به هیئت رئیسه مجلس ارائه دهیم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه با روی کار آمدن آقای اسلامی ‌در وزارت راه بالاخره قراردادهای خرید هواپیما به رؤیت کمیسیون عمران رسید، گفت: حجم قراردادها زیاد بود اما در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.
رضایی کوچی گفت: همکاری وزیر جدید بسیار خوب است و همه اسناد و مدارک را در اختیار ما قرار دادند و به زیر مجموعه خود دستور داده‌اند هر اطلاعات و اسناد و مدارکی که کمیسیون نیاز دارد در اختیارش قرار دهید.
وی با بیان اینکه قبلا اعلام می‌شد که این اسناد محرمانه است و طرف مقابل به ارائه اسناد به مجلس اعتراض می‌کند، گفت: اما در بررسی اسناد متوجه شدیم قیدی در مورد عدم ارائه اسناد به مجلس در این اسناد وجود ندارد، این قراردادها معمولی بود و اطلاعات محرمانه‌ای نداشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی