[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین در سال آینده، روزنامه شیراز نوین

بهارستان‌نشینان با افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۸ مخالفت کردند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی ‌و در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور و پیشنهادات مربوط به بندهای الحاقی به تبصره ۱۴ این لایحه، با پیشنهاد محمدحسین فرهنگی در رابطه با تکلیف دولت برای ساماندهی قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۸ با ۵۹ رأی موافق، ۱۱۲ رأی مخالف و ۱۱رأی ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در صحن مخالفت کردند.
در جریان بررسی این پیشنهاد، محمدحسین فرهنگی به‌عنوان طراح پیشنهاد مذکور، گفت: براساس این پیشنهاد دولت باید نسبت به ساماندهی قیمت حامل‌های انرژی از اردیبهشت ماه سال آینده اقدام کند، همچنین براساس این پیشنهاد تصمیمات نهایی در جلسات سران قوا مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ‌ادامه داد: در شرایط کنونی باید برای مقابله با قاچاق سوخت برنامه‌ریزی و اقدام درستی صورت گیرد.
در این نشست همچنین علیرضا سلیمی ‌به عنوان مخالف پیشنهاد مذکور، گفت: با تصویب و اجرای پیشنهاد سامان‌دهی قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۸ قطعاً باید شاهد جهش تورم در سال آینده باشیم، از این رو اگر شرایط آرام بود می‌توانستیم این موارد را بررسی و اجرایی کنیم اما در شرایط کنونی باید وضعیت جامعه را در تصویب مصوبات در نظر گرفت.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ‌ادامه داد: امروز تورم ماهیانه حدود ۶.۲ درصد است که این آمار بی‌سابقه بوده بنابراین تصویب پیشنهاداتی مانند ساماندهی قیمت حامل‌های انرژی در شرایط کنونی اقدامی ‌درست نیست.
در این نشست همچنین سیدحمایت میرزاده در موافقت با پیشنهاد مذکور، گفت: در شرایط فعلی صرفه‌جویی تنها راهکار است زیرا امروز شاهد برگزاری مسابقه افزایش هزینه‌ها به صورت روزانه هستیم.
نماینده مردم گرمی‌ در مجلس شورای اسلامی ‌ادامه داد: یکی از مشکلات امروز مسئله قاچاق بنزین است که باید از هر طریقی از وقوع آن جلوگیری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی