[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

فتاحی از ریاست سازمان لیگ دور شد، روزنامه شیراز نوین

طی سه هفته اخیر، فشار‌ها بابت برنامه‌ریزی سختگیرانه سعید فتاحی در لیگ برتر، جام حذفی و حتی لیگ یک افزایش یافت و مربیان و مدیران تیم‌ها، به شدت دست به اعتراض زدند. همین مصاحبه‌ها، شانس فتاحی برای رسیدن به کرسی ریاست سازمان لیگ را کاهش داد. به گزارش خبرورزشی، فوتبال ایران دچار بحران بزرگی شده و همه باشگاه‌ها به دو مسئله معترض هستند؛ اول اوضاع مالی و در ثانی، وضعیت برنامه‌ریزی لیگ. در مورد مشکل اول، هیچ‌کس نمی‌تواند کاری انجام بدهد، چون یک بحران فراگیر است و فقط به فوتبال مربوط نمی‌شود، اما در مورد موضوع دوم، اتفاقات جدیدی رخ داده است.
در ادامه، قانون عدم به‌کارگیری بازنشستگان دولتی در پست‌های مدیریتی که بودجه مصوب دارند، از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نیز افراد زیادی باید ترک خدمت کنند. یکی از آن افراد، حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ است. از همان زمان که مشخص شد او بازنشسته بوده و رفتنی است، نام سعید فتاحی رئیس کمیته بازی‌ها به عنوان رئیس جدید مطرح شد. اتفاقاً فتاحی نیز در چند مصاحبه، به نوعی از این ماجرا دم زد. از سوی دیگر، یکی از نزدیکان سازمان لیگ گفته بود بین میرشاد ماجدی، ابراهیم ابوالقاسم‌پور و سعید فتاحی، یک نفرشان رئیس سازمان لیگ و جانشین بهاروند می‌شود.
درست در همان زمان که بحث حضور فتاحی به عنوان رئیس جدید مطرح بود، این موضوع وقتی ابعاد رسانه‌ای بیشتری پیدا کرد که وینفرد شفر و برانکو ایوانکوویچ به عنوان مربیان دو باشگاه پرطرف‌دار ایران وارد عمل شده و مصاحبه‌هایی علیه سازمان لیگ و برنامه‌ریزی‌های فتاحی انجام دادند.
همین مصاحبه‌ها، شانس فتاحی برای رسیدن به کرسی ریاست سازمان لیگ را کاهش داد. این خبر را یکی از نزدیکان وزارت ورزش به ما داد و تأکید کرد: «از جمله کسانی که برای ریاست سازمان لیگ و جانشینی بهاروند، شانس بسیار زیادی داشت، فتاحی بود؛ اما جوی که با برنامه‌ریزی فشرده‌اش در فوتبال ایران به وجود آورد، این شانس را از بین برد؛ زیرا وزارت ورزش دیگر توانایی تحمل چنین فشار‌هایی را ندارد. الان هر اتفاقی که در فوتبال می‌افتد، به خصوص همین مدل برنامه‌ریزی‌ها، در نهایت به پای وزیر ورزش نوشته می‌شود و به همین علت، وزارتخانه جلوی این مدل انتصاب‌ها را می‌گیرد تا اجازه ندهد افرادی که اعتراض زیادی به عملکردشان وجود دارد، به پست‌های حساس برسند.» با این حساب، باید گفت مصاحبه‌ها باعث شده فتاحی شانس ریاست سازمان لیگ را از دست بدهد!

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی