[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

آقای وزیر! آقای تاج! پیاده شوید باهم برویم، روزنامه شیراز نوین

مالک باشگاه تراکتورسازی، صحبت‌های تندی علیه وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال بر زبان آورد. او صراحتاً اعلام می‌کند داوری‌ها را به سود چند تیم خاص مدیریت می کنند!
تیم تراکتورسازی روز گذشته مقابل سایپا در تهران به تساوی بدون گل رضایت داد. بعد از این مسابقه، محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی از اتفاقاتی که در حوزه داوری رخ می‌دهد بسیار دلخور شده و به همین خاطر، حملات تندی به ارکان وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال انجام می‌دهد.
زنوزی صحبت‌های تند و البته جالبی را بر زبان آورد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:
آهای آقای تاج! آهای آقای وزیر ورزش! پیاده شوید با هم برویم! شما نمی‌توانید تنهایی بروید. شما نماینده این مردم هستید. شما نماینده تمام تیم‌ها هستید. نماینده تیم‌های خاص نیستید. من یک بار خدمت شما عرض کرده بودم که این بساط را اصلاح کنید.
ما هزینه نمی‌کنیم که بازی‌ها به سود چند تیم خاص تمام شود
ما هزینه نمی‌کنیم که شما از هزینه‌های ما سوءاستفاده کنید و به نفع دو سه تیم خاص تمام بازی‌ها را دربیاورید! اگر می‌خواهند محروم یا محکومم کنند، من آماده‌ام. هر کاری دلشان می‌خواهد با من بکنند، مشکلی ندارم. ولی در این فوتبال ما هزینه نمی‌کنیم که برخی سودشان را ببرند.
فدراسیون و وزارت ورزش داوران را تحت فشار می‌گذارند
عرض من این است که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای کل تیم‌های ایران هستند، نه برخی تیم‌های خاص. من با برخی داوران قدیمی صحبت می‌کردم. آن‌ها می‌گفتند وقتی این دو سه تیم نتایج لازم را نمی‌گیرند، همه داوران را تحت فشار قرار می‌دهند. چه وزارت ورزش و چه فدراسیون فوتبال و ارکانش و چه برخی مجری‌های صداوسیما و بعضی از رسانه‌ها فشار می‌آورند که چرا علیه این دو، سه تیم حتی سوت سالم زدید؟ شما نباید پنالتی را پنالتی می‌گرفتید. من واقعاً متأسفم که چنین برخوردهایی انجام می‌شود.
چرا اشکان دژاگه را جلوی سپاهان محروم کردند؟
این چرا برای تیم‌های دیگر اتفاق نمی‌افتد؟ مگر فدراسیون و وزارت ورزش فقط برای دو سه تیم خاص کار می‌کنند؟ مگر بقیه تیم‌ها هزینه نکردند؟ مگر تراکتور هزینه نکرده؟ با تحت فشار قرار دادن داوران، جدول بازی‌ها را هدایت می‌کنند. چه در بازی‌های مستقیم و چه در بازی‌های غیرمستقیم. این یعنی چه؟ چرا دیروز برای تراکتور که در کورس قهرمانی است باید آن داور ضعیف گذاشته شود؟ مگر کارت زرد اشکان دژاگه درست بود؟ چرا اشکان را محرومش کردند؟ دلیلش را آقایان می توانند بگویند؟
من تحمل ندارم داوری‌ها را نامحسوس کنترل کنند
من سوالی از آقایان دارم. چرا این هجمه‌ها در بازی اهواز مقابل تیم فولاد اتفاق افتاد؟ مگر در قائمشهر به ضرر تراکتورسازی سوت زده نشد؟ چرا همین هجمه برای تراکتورسازی توسط آقایان به سیستم داوری وارد نشد؟ چرا داوری را به صورت سیستماتیک دنبال می‌کنند؟ من تحمل این را ندارم که به صورت سیستماتیک و نامحسوس سیستم داوری را هدایت کنند.
مسائل را حل نکنند، می‌روم پیش اینفانتینو
اگر آقایان موضوعات را حل نکنند، به فیفا شکایت می‌کنم. حتی این قدرت را دارم که بنشینم و با آقای اینفانتینو صحبت کنم و بگویم که این اتفاقات در کشور ما رخ می‌دهد. آقای تاج! چه جوابی برای فیفا داری؟ اسناد و مدارک خودم را هم ارائه می‌دهم. تمام قرائن وجود دارد که چه فشارهایی را داوران عزیز تحمل می کنند.
مگر داوران چقدر حقوق می گیرند که این فشارها را تحمل کنند؟
مگر چقدر حقوق می‌گیرند که این فشارها را تحمل کنند؟ چه خبر است؟ در این فوتبال حقوق داوران به آن‌ها پرداخت می‌شود؟ معلوم است که نه. به همین خاطر آن‌ها چون حقوق زیادی به حق مسلم خود نمی‌رسند و جالب اینکه آن پول چندرغاز را هم بعد از چندین ماه و سال دریافت می‌کنند. به عبارت بهتر، آن‌ها حقوق اصلی خود را نمی‌گیرند و از این طرف هم باید فشارهایی که توسط آقایان به آن‌ها وارد می‌شود را تحمل کنند.
سند دارم که چه کارهایی کرده‌اند
من اسنادی که در صداوسیما چه فشارهایی به نفع این چند تیم و به ضرر تیم‌های دیگر آورده شده را در اختیار دارم. می‌توانم این‌ها را به فیفا ببرم و بگویم این شرایط وجود دارد و برخی داوران مجبورند به خاطر گریز از این فشارها، دانسته یا ندانسته حرف‌های آقایان را اجرا کنند.
کمیته اخلاق به ماجرا ورود کند
از کمیته اخلاق هم خواهش می‌کنم به این موضوع رسیدگی کنند که چرا به صورت سیستماتیک به این زحمت‌کشان حوزه قضاوت فشار آورده می‌شود؟ چه به صورت محسوس و چه به صورت نامحسوس تا سوت‌های آن‌ها را کنترل کنند. این یعنی چه؟ کمیته اخلاق ورود کند که چرا حتی در رسانه‌ها و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و صداوسیما چرا باید هجمه آن‌چنانی به سیستم داوری وارد شود؟
ما هزینه کنیم که آخر فصل تیم خودشان را قهرمان کنند؟
اگر با تک‌تک این عزیزان داور صحبت شود یا از داوران قدیمی سوال شود، این را خواهند گفت وقتی بازی‌های مستقیم چند تیم خاص را انجام می‌دهیم، تحت فشار قرار می‌گیریم یا حداقل بازی‌هایی که برای بقیه تیم‌ها سوت می‌زنیم، اگر آن بازی ربطی به تیم‌های خاص داشته باشد تحت فشار هستیم. این موضوع اصلاً قابل تحمل نیست. آقایان ما را چه فرض کرده‌اند؟ ما بیاییم هزینه کنیم تا آقایان آخر فصل تیم خودشان را قهرمان کنند؟
چرا کسی با عالیشاه برخورد نکرد؟
جدیداً از فدراسیون فوتبال نامه‌ای به باشگاه ماشین‌سازی آمده که چون مقابل پرسپولیس تماشاگران کمی عصبانی شده‌اند، جریمه‌ای را باشگاه باید پرداخت کند. من سوالی از آقای تاج و زیردستانش دارم. چه چیزی باعث شد تماشاگران ماشین‌سازی عصبانی شوند؟ غیر از این بود که آقای عالیشاه توپ را به هواداران کوبید و آن‌ها را عصبانی کرد؟ به عالیشاه یک اخطار هم ندادند. آیا محکومیتی برای او صادر شد؟ آیا این تبعیض نیست؟
چرا خلعتبری را بخشیدند، کنعانی را نه؟
در بازی ماشین‌سازی و پدیده مشهد اتفاقاتی رخ داد که طی آن کنعانی‌زادگان و خلعتبری از سوی کمیته انضباطی محروم شدند. من سوالی از آقایانی که در رأس قضاوت نشستند دارم. شدت آن درگیری بیشتر بود یا درگیری که در بازی سایپا و پرسپولیس رخ داد؟ در آن بازی چه احکامی را صادر کردید؟ خودتان این صحنه‌ها را دوباره ببینید و قضاوت کنید. مسئله دیگر اینکه کنعانی‌زادگان محرومیتش را گذراند؛ اما چرا آقای خلعتبری بخشیده شد؟ این چه نوع قضاوتی است؟

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی