[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

ساخت پل بین دو روستای زرقان نیازمند اعتبار است، روزنامه شیراز نوین

روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس اعلام کرد: احداث پل عابر پیاده بین روستاهای فشنگان و رحمت‌آباد زرقان شیراز منوط به تأمین اعتبار از سوی فرمانداری شهرستان شیراز است.
به گزارش ایرنا، این روابط عمومی روز شنبه در نمابر ارسالی خود افزوده است: هرچند محل احداث پل یاد شده خارج از طرح‌ هادی روستا است؛ اما این بنیاد آمادگی دارد با تأمین اعتبار نسبت به احداث پل مبادرت ورزد.
در این توضیح اضافه شده است: طی بازدید میدانی فرماندار سابق شیراز از روستاهای یاد شده، وی قول مساعد برای تأمین اعتبار لازم برای احداث پل داد و موضوع در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان شیراز به تصویب رسید؛ اما هنوز هیچ اعتباری برای اجرای این طرح اختصاص نیافته است.
بنیاد مسکن فارس نوشته است: مستندات و مکاتبات موجود بین بنیاد مسکن و فرمانداری شیراز و استانداری فارس درباره لزوم احداث پل یاد شده و پیگیری‌هایی که در این زمینه انجام گرفته، موجود است.
دهیار روستای رحمت‌آباد بخش زرقان شیراز پیش از این گفته بود: علی‌رغم گذشت بیش از دو سال از قول مساعد مسئولان مبنی بر بازسازی پل بین این روستا و روستای فشنگان، کماکان اهالی از پل معلق و خطرناک برای تردد استفاده می کنند.
به گفته سرافراز ایزدپناه، این پل 48ساله که روی رودخانه کُر و بین دو روستا نصب شده، به عنوان راه ارتباطی همه روزه محل عبور تعداد زیادی از دانش‌آموزان و ساکنان محلی است.
وی اظهار داشت: این پل حتی سیم یا طناب‌های محافظ در دو طرف ندارد و با همین وضعیت فرسوده و خطرناک، همه روزه به عنوان یک معبر ارتباطی بین روستای رحمت‌آباد با حدود چهارهزارنفر جمعیت و روستای فشنگان با بیش از یک هزار نفر جمعیت مورد استفاده ساکنان این دو روستا قرار می گیرد.
دهیار روستای رحمت‌آباد بخش زرقان شیراز ادامه داد: همه ساله در فصل زمستان و لیز شدن چوب‌های روی این پل به دلیل بارندگی و همچنین جاری شدن آب باران در رودخانه زیر پل، هر لحظه خطر سقوط برای کودکان بی‌گناه و حتی موتورسیکلت‌سواران وجود دارد.
ایزدپناه بیان کرد: پیش از این، یک دستگاه موتورسیکلت با دو راکب از این پل سقوط کرد که یک نفر در دم جان خود را ازدست داد و یک نفر دیگر بر اثر این حادثه نابینا شد.
وی ادامه داد: هرچند در مسافتی تقریباً طولانی یک پل فلزی برای عبور و مرور خودروها در مسیر جاده به سمت خرامه ساخته شده است؛ اما پل معلق به دلیل اتصال مرکز دو روستا به یکدیگر بیشتر مورد استفاده عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران قرار می‌گیرد.
دهیار روستای رحمت‌آباد همچنین گفت: به دلیل هم‌جواری آرامستان این دو روستا در جوار رودخانه و همچنین برای شرکت در مراسم ترحیم، در طول هفته تعداد قابل توجهی از مردم از روی پل معلق عبور می‌کنند.
وی اضافه کرد: در این میان، مشکل اصلی ما عبور کودکان و نوجوانان محصل است که خانواده‌های آنان به دلیل ترس و دلهره باید دانش‌آموزان را برای عبور از این معبر خطرناک همراهی کنند.
ایزدپناه ادامه داد: جاده ارتباطی روستای رحمت‌آباد به روستای ایزدخواست بخش مرکزی شیراز به دلیل میان‌بر بودن، همه روزه محل تردد بیش از 200دستگاه تریلر و کامیون حامل مواد پتروشیمی به بندرعباس است.
دهیار رحمت‌آباد اضافه کرد: این جاده به دلیل کم‌عرض بودن و ترافیک بالای آن موجب تصادفات رانندگی و کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم منطقه شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی