[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

سرایدار مدرسه منجی انسان‌ها شد، روزنامه شیراز نوین

سیل ششم فروردین ماه جاری محله سعدی شیراز همانند سیل روز قبل در دروازه قرآن، عرصه خلق جلوه‌های مهربانی بوده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، هرچند جلوه‌های مهربانی بعد از سیل محله سعدی با سرازیر شدن کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم شیراز به اوج رسید؛ اما در زمان حادثه، برخی فداکاری‌ها مانع خسارات جانی شده است.
مدیر مدرسه احسان در محله سعدی در بازدید خبرنگار ما از این آموزشگاه آسیب دیده از سیل، مجتبی رئیسی سرایدار مدرسه را به عنوان منجی جان انسان‌ها در زمان سیل این محله معرفی کرد.
اما رئیسی، سرایدار مدرسه که یک گرمکن و شلوار ورزشی بر تن داشت، با آرامش خاصی مدام می‌گفت که کاری نکرده است. 
خبرنگار ایرنا از این سرایدار مدرسه احسان درباره روز سیل پرسید و پاسخ شنید: از آنجا که پیش‌بینی بارش‌های شدید کرده بودند، به ما گفته بودند که مسافران را رایگان و بدون نامه در مدرسه اسکان دهیم. به همین دلیل کل طبقه پایین و همچنین نمازخانه پر بود و 17ماشین در حیاط مدرسه پارک شده بود. 
رئیسی ادامه داد: سیل در مدت دو تا پنج دقیقه به راه افتاد و دیوار مدرسه را فرو ریخت. با شکستن دیوار مدرسه، ماشین‌ها به این طرف و آن طرف می‌خوردند. 
این شهروند شیرازی گفت: اولین کاری که کردم این بود که دو کودکم را روی پشت بام همسایه بگذارم تا آن‌ها را نجات دهند. بعد با کمک مسافران از پرده‌های برزنتی سالن ورزشی و همچنین روسری خانم‌ها استفاده کردیم.‌ آن‌ها را گره زدیم و سعی می‌کردیم کسانی را که آب با خود می‌برد، نجات دهیم که اگر چنین نبود، دست کم دو نفر را آب می‌برد.
بارندگی شدید در روز ششم فروردین ماه موجب آبگرفتگی و به راه افتادن سیلاب در مناطقی از شیراز شد که در این میان، وضعیت محله سعدی وخیم‌تر از دیگر نقاط بود و این سیلاب منجر به تخریب کامل پنج باب منزل مسکونی و خسارت بین 5 تا 90درصد به شمار دیگری از خانه‌های ساکنان این محله و از بین رفتن وسایل خانگی آنها شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی