[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

سال بداقبالی خودروسازان جهان، روزنامه شیراز نوین

بر اساس گزارش انجمن جهانی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری، ۲۰۱۸ سال بداقبالی خودروسازان جهان بوده و بیشترین میزان رشد منفی در تولید خودرو در این سال، متعلق به ایران بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، انجمن جهانی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری (OICA)، آمار تولید خودرو سال ۲۰۱۸ در کشورهای مختلف جهان را منتشر کرد. طبق این گزارش، در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۹۱میلیون و ۵۳۸هزار و ۶۴۰خودرو تولید شد که نسبت به سال ۲۰۱۷، رشد منفی ۶.۲۹درصد داشته است. سال ۲۰۱۷ در کل دنیا ۹۷میلیون و ۳۰۲هزار و ۵۳۴دستگاه خودرو تولید شده بود.
مانند همیشه، سال گذشته هم بیشترین خودرو در چین تولید شد. این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۵میلیون و ۷۰۵هزار و ۵۵۸خودرو تولید کرد. البته غول خودروسازی دنیا هم سال ۲۰۱۸ میلادی با کاهش تولید خودرو رو به رو شد. تولید خودروی چین در سال گذشته میلادی منفی ۴.۱۶درصد رشد داشت.
بعد از چین با اختلاف زیاد، آمریکا برترین تولیدکننده خودروی جهان است. این کشور در سال ۲۰۱۸، ۱۰میلیون و ۹۸۶هزار و ۲۲۵دستگاه خودرو تولید کرد که با رشد ۱.۱۱درصد همراه بود. ژاپن جایگاه سوم تولید خودرو در جهان را در اختیار دارد. این کشور سال گذشته ۹میلیون و ۲۰۱هزار و ۲۹۱دستگاه خودرو تولید کرد که رشد ناچیز ۰.۳۹درصد داشت.
سال ۲۰۱۸، ایران هفدهمین تولیدکننده خودرو در جهان بود. کشور سال گذشته یک میلیون و ۳۴۵هزار و ۴۱دستگاه خودرو تولید کرد که کاهش ۴۰درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ را نشان می‌دهد. سال ۲۰۱۸، کشورهای اندونزی و جمهوری چک تقریباً به اندازه ایران خودرو تولید کردند. طبق آمار انجمن جهانی وسایل نقلیه موتوری، ایران در سال ۲۰۱۷، یک میلیون و ۵۱۵هزار و ۳۹۶دستگاه خودرو تولید کرده بود که نسبت به سال ۲۰۱۶، رشد ۱۸.۱۹درصدی داشت.
همچنین در لیست انجمن جهانی تولیدکننده وسایل نقلیه موتوری، اوکراین کمترین میزان خودرو در جهان را تولید می‌کند. این کشور سال گذشته ۵هزار و ۷۹۲دستگاه خودرو تولید کرد که با رشد منفی ۲۲.۸۶درصد همراه بود. از سوی دیگر، بیشترین میزان رشد منفی در تولید خودرو در سال ۲۰۱۸، متعلق به ایران بوده است. بیشترین رشد مثبت تولید خودرو را هم مصر با رشد ۹۵درصدی به دست آورد. البته مصر سال ۲۰۱۸، ۱۹هزار و ۵۰۰دستگاه خودرو تولید کرد و تنها یک پله از اوکراین انتهای جدول فاصله دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی