[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

حمایت جامعه روحانیت فارس از سپاه، روزنامه شیراز نوین

اعضای جامعه روحانیت مبارز استان فارس در دیدار با فرمانده سپاه فجر حمایت خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی جامعه روحانیت شیراز، در پی اقدام آمریکا مبنی بر تروریست خواندن سپاه، اعضای جامعه روحانیت شیراز برای حمایت از این نهاد انقلابی با فرمانده و معاونان فرمانده سپاه فارس دیدار و گفت‌وگو کردند.
در ابتدای این دیدار، دبیر جامعه روحانیت شیراز با محکوم کردن و احمقانه خواندن این اقدام آمریکای جنایتکار و رئیس جمهور دیوانه و قماربازش که در دنیا شهره عام و خاص است، گفت: همان‌گونه که در اولین جلسه جامعه روحانیت شیراز در سال جاری خدمت سروران عزیز عرضه داشتیم، سپاه فرزند روحانیت و انقلاب است.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محی‌الدین طاهری با تصریح اینکه بین سپاه و روحانیت هیچ فاصله‌ای نیست، گفت: دیدگاه ما نسبت به سپاه قهرمان این است که سپاه یک نیروی مردمی و الهی است که طبق فرمایشات پیامبر اعظم(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام تشکیل شده و آن روزی که کلید تشکیل سپاه زده شد و امام راحل امر به تشکیل سپاه دادند، بر اساس دستور قرآن و اوامر اهل بیت عصمت و طهارت این دستور را دادند.
سردار سرتیپ سید‌هاشم غیاثی، فرمانده ارشد سپاه فجر استان فارس نیز با بیان اینکه آمریکا سپاه انسان‌ساز و قرآن را در فهرست تجهیزات و لوازم تروریست‌پرور قرار داده است، گفت: جوانان ما چه در ایران چه در سوریه چه در عراق، همه با اتکا به آیات نورانی قرآن کریم خودشان را آماده شهادت و جان‌فشانی می‌کنند.
غیاثی گفت: در زمان وزارت خانم رایس، آمریا برنامه‌ریزی کرد که تا در یک کشور اسلامی قرآن از جامعه و مدارس حضف شود، میلیون‌ها دلار هزینه کردند و نهایتاً به این نتیجه رسیدند که نمی‌توان قرآن را از مردم گرفت.
فرمانده ارشد سپاه فارس با اشاره به فرازهایی از وصیت‌نامه روحانی شهید میثمی و نقش هدایت‌گونه و میدان داری روحانیت در جامعه و انسجام پاسداران حول محوریت روحانیت، گفت: سپاه و بسیج فرزند انقلاب اسلامی و مولود روحانیت معظم و در رأس آن حضرت امام رحمة‌الله علیه است.
غیاثی با منعطف دانستن سپاه نسبت به سایر سازمان‌های نظامی و دفاعی در دنیا گفت: ما خود را مکلف به پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری می‌دانیم و حضرت آقا فرموده‌اند من حفاظت و حراست از انقلاب را از سپاه و بسیج می‌خواهم.
وی گفت: سپاه را امام به نحوی پیش‌بینی کردند  که در حوزه‌های دفاعی، نظامی و سازندگی و محرومیت‌زدایی یک ورود جدی و هدف‌مند متناسب با نیازهای جمهوری اسلامی داشته باشد. هرچه از عمر پربرکت انقلاب می‌گذرد، بیشتر به این معجزه امام یعنی تشکیل سپاه پی می‌بریم.
این فرمانده ارشد نظامی سپاه گفت: امروز سپاه و بسیج آرایش متناسب با نیاز انقلاب اسلامی را به خودشان می‌گیرند و همیشه در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی هستند و بلافاصله با توجه به نیاز، وارد عرصه سازندگی و محروم‌زدایی می‌شوند و در صورت لزوم، وارد سایر موضوعاتی که نیاز جامعه است.
غیاثی همچنین خود به اقدامات سپاه فجر استان در سیل اخیر شیراز و کشور اشاره کرد و ضمن ابراز رضایت فرمانده کل قوا از اقدامات نیروهای نظامی در حادثه سیل اخیر، گفت: سپاه استان در کمک‌رسانی به مردم بعد از سیل شیراز، پل دختر و خوزستان نقش مهم و مستقیم داشت و علاوه بر حضور مستقیم در گلستان و لرستان، ۵۲روستا نیز در استان خوزستان به سپاه فجر استان فارس داده شده و نیروهای پرتلاش سپاه و بسیج در حال خدمت‌رسانی به مردم عزیز کشورمان هستند.
رئیس جامعه روحانیت شیراز نیز با بیان اینکه برگزاری چنین جلسه‌ای، نمونه‌ای از بذر محبت خداوند متعال است که  از سپاه پاسداران انقلاب در دل‌ها کاشته است، گفت: حقیقتاً این حضور علمای بزرگوار و اعضای محترم جامعه روحانیت شیراز در این محفل، نشانه اظهار مودت نسبت به برادران عزیز پاسدار و یکی از مهم‌ترین آثار و برکات انقلاب اسلامی است.
آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب ادامه داد: اگر کسی بخواهد بداند که چنانچه امام عصر ظهور بفرمایند چه اقدامی در رکاب این بزرگوار انجام می‌دهد، می‌تواند امروزخودش را محک بزند که نسبت به نایب آن حضرت چگونه است. قضیه درست مثل آن کسانی است که قبل از آن که حضرت اباعبدالله به سمت کوفه حرکت کنند، شاید خیلی‌ها در تخیلات خودشان فکر می‌کردند که تحت ولایت امام حسین علیه السلام هستند؛ اما جدا شدنشان از مسلم بن عقیل نشان دهنده این بود که امام حسین علیه السلام هم اگر وارد شوند، وضعیتشان به همین منوال است؛ چون فقیر دنیا بودند و از این امتحان موفق بیرون نیامدند و در آن موقعیت حساس و لحظه خاصی که باید تصمیم بگیرند و راهی کربلا شوند، منصرف شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی