[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

کاهش بیکاری در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: حدود ۷۰۰میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه بخش تعاون و احیای تعاونی‌های غیرفعال استان اختصاص یافته است. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، وحید خداپرست روز چهارشنبه در بیست و هشتمین جلسه از سلسله نشست‌های مدیران پاسخ‌گوی استان فارس افزود: امسال ۲هزار و ۷۵۸میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات تبصره ماده ۱۶ به فارس اختصاص یافته که بنا به دستور استاندار فارس، ۲۵ درصد این اعتبار و حدود ۷۰۰میلیارد تومان برای توسعه بخش تعاون و احیای تعاونی‌های غیرفعال استان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه در سال جاری مشکل ۱۵۷ تعاونی مشکل‌دار استان رفع شده، گفت: در حال حاضر حدود ۷۰ تعاونی مشکل‌دار در سطح این استان وجود دارد که رفع مشکلات ۶۰ تعاونی از این تعداد در حال انجام است و اکنون حدود ۱۰ تعاونی با مشکل جدی در این استان وجود دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس ادامه داد: در سال جاری حدود ۶۰هزار تعهد اشتغال برای فارس پیش بینی شده که تاکنون ۹۳ درصد این تعهد محقق شده که فارس از این نظر رتبه چهارم کشور را داراست.
وی در ادامه از کاهش وقت رسیدگی به شکایات حوزه کارگری و کارفرمایی در سطح استان خبر داد و بیان کرد: سال گذشته وقت رسیدگی به دعاوی کارگری و کارفرمایی حدود هشت ماه بود که با افزایش تعداد هیئت‌های رسیدگی‌کننده این زمان اکنون در شیراز به ۳۳ تا ۳۵ روز و در سایر شهرستان‌ها به حدود ۲ هفته کاهش پیدا کرده است.
خداپرست خبر داد: در حال حاضر ۵۱ هیئت تشخیص و ۲۸ هیئت حل اختلاف در سطح شهرستان‌های استان فارس برای رسیدگی به دعاوی کارگری و کارفرمایی فعال است.
وی با بیان اینکه اکنون مجوز مشاغل خانگی به صورت الکترونیکی و ظرف سه روز در فارس صادر می‌شود، افزود: ۱۰هزار و ۶۸۹ مجوز مشاغل خانگی در استان فارس صادر شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نرخ بیکاری این استان را بر اساس اطلاعات منتشر شده در تابستان امسال هفت و ۲ دهم درصد اعلام کرد و گفت: اقداماتی نظیر ایجاد خانه یاریگران زندگی در حوزه اجتماعی این اداره کل و در سطح واحدهای صنعتی و کارگاهی استان به جد دنبال می‌شود تا نیروی کاری که در دام اعتیاد افتاده، به زندگی طبیعی بازگردد و به چرخه تولید کمک کند. وی با بیان اینکه فارس بیشترین تعداد مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی را با ۱۷ مجموعه در سطح کشور داراست، اظهار داشت: ۶ مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران در سطح این استان وجود دارد که عملیات اجرایی آن بیش از ۱۵ سال پیش آغاز شده اما تاکنون به بهره برداری نرسیده است که برای اولین بار در این استان با جذب ۳۷میلیارد تومان اعتبارات ماده ۵۶ در سال جاری تعدادی از این ورزشگاه‌ها از جمله در شهرستان داراب، شهر جدید صدرا و استهبان در بهار سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
خداپرست عنوان کرد: در پی همه‌گیری بیماری کرونا، مشکلاتی برای واحدهای تولیدی استان به وجود آمد که ۳۰هزار و ۸۱۵ کارگاه فارس از ۵۷۷میلیارد تومان تسهیلات ارزان بهره‌مند شدند.
وی در بخش پایانی سخنان خود در پاسخ به سؤالی در خصوص تعدیل نیروی کار در سطح استان در سال ۱۴۰۱ گفت: در هشت ماه امسال تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش داشته که نشان از کاهش تعدیل نیرو در سال جاری در سطح استان دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی