[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

از بین بردن لکه وایتکس روی لباس و پارچه، روزنامه شیراز نوین

گاهی اوقات وایتکس با لباس رنگی‌مان برخورد می‌کند و رنگ آن را از بین می‌برد اما راه‌های مؤثری وجود دارد که می‌توانیم ‌این لکه‌ها را پاک کنیم.
به گزارش نمناک، وایتکس از ترکیبات شیمیایی پر استفاده‌ای است که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود و مهم‌ترین کاربرد آن تمیز کردن لباس‌های سفید است. حال اگر لباس رنگی شما به لکه وایتکس آلوده شود و رنگ آن تغییر کند چه باید کرد؟
و ‌اینجاست که باید پرسید آیا تا به حال تجربه لباسی که خیلی دوست داشتید و بر اثر وایتکسی شدن از بین رفته را داشته‌اید ؟ لکه وایتکس باقی می‌ماند و رنگ لباس را از بین می‌برد اما راه‌هایی طبق آنچه در‌این بخش از سبک زندگی نمناک خواهیم گفت وجود دارد که بتوانیم لکه‌ها را بپوشانیم. 
لکه وایتکس روی لباس را چگونه از بین ببریم؟
روش‌های موثر برای رفع لکه وایتکس از روی لباس
روش1:پاک کردن لکه وایتکس روی لباس با الکل
چیزهایی که نیاز خواهید داشت:
یک یا دو توپ پنبه / یک یا دو پد جاذب
مراحلی که باید انجام دهید :
1. اولین مرحله آغشته کردن پنبه یا پد جاذب به الکل است.
2. سپس پنبه یا پد را روی لباس آسیب دیده بکشید.
3. به پاک کردن لکه و ناحیه اطراف آن ادامه دهید تا رنگ اصلی پیراهن برگردد.
اگرچه ساده و آسان است، ‌این روش بسته به اندازه لکه و رنگ پوشاک کار می‌کند. در واقع بر روی لکه‌های کوچک و لباس‌های رنگی تیره، کارآمدتر خواهد بود چون آن‌ها بیشتر رنگ را در مقایسه با لباس‌های رنگی روشن با لکه‌های بزرگ جذب می‌کنند. اگر این روش جواب نمی‌دهد و یا برایتان دشوار است از روش‌های دیگر استفاده کنید.
از بین بردن لکه وایتکس روی لباس
روش2: وایتکس زدن کل لباس برای رفع لکه وایتکس روی لباس:
یک راه دیگر برای نگهداری لباس مورد نظر، وایتکس زدن کل لباس است.‌ این کار به شما لباس با رنگ روشن‌تر می‌دهد. اگر می‌خواهید ‌این روش را اعمال کنید، دقت کنید که هیچ لباس دیگری را با آن نشویید. در ذیل چیزهایی که به آن نیاز خواهید داشت و گام‌هایی که باید دنبال کنید آورده شده است:
چیزهایی که نیاز خواهید داشت:
پاک کننده قابل اعتماد و غیر مخرب مانند ضد کلر - و یا سدیم که به عنوان سفید کننده شناخته می‌شود، یا 3 درصد هیدروژن پراکسید
وان
مراحل:
1. اولین قدم که باید برداشته شود، پر کردن وان با آب است.2. پیراهن را در وان خیس کنید.3. سفید کننده کلر را در یک فنجان بریزید و یک چهارم از آن را پر کنید4. حالا یک چهارم فنجان سفید کننده را داخل وان اضافه کنید.5. آن را بشویید تا یک سایه روشن تر ‌ایجاد شود
با‌ این حال، اگر از سفید کننده کلرین بدون خنثی کننده استفاده کنید باعث ‌ایجاد سوراخ‌هایی در لباس بعد از مدتی خواهد شد. برای اجتناب از ‌این کار ، شما باید از هر کدام از سه ماده سفید کننده که در بالا ذکر شد استفاده کنید، یعنی، ضد کلر - هیدروژن پراکسید ....
روش از بین بردن لکه وایتکس روی لباس
مراحلی که باید پس از سفید کردن پیراهن خود انجام دهید
1. بعد از آن که پیراهن را با سفید کننده شستید، آب وان را خالی کنید.2. آب تازه به وان اضافه کنید.3. به سرعت پیراهن را با آب بشویید.4. مقدار سفید کننده خنثایی که باید اضافه کنید به ‌این بستگی دارد که چه نوعی را استفاده می‌کنید؛ اگر از سفید کنندهBleach Stop استفاده کنید، یک اونس (30 گرم ) در هر گالن آب گرم اضافه کنید. از طرف دیگر، اگر از سفید کننده بدون کلر  استفاده می‌کنید، کمی‌کم‌تر از نصف قاشق چای‌خوری به یک گالن آب و یا یک قاشق چای خوری به 2.5 گالن آب اضافه کنید. یک چهارم فنجان را با 3 درصد هیدروژن پراکسید در هر گالن آب اضافه کنید.5. به یاد داشته باشید هرگز از هیچ نوع اسیدی مثل سرکه، برای خنثی کردن اثر سفید کنندگی استفاده نکنید، چون گاز اسیدی یا گاز کلر تولید خواهد کرد که حتی برای لباس هم مرگ آور خواهد بود.6. لباس را تقریباً نیم ساعت قبل از خشک کردن خیس کنید.
روش3: از بین بردن لکه وایتکس روی لباس با استفاده از رنگ بر روی لباس 
یکی از بهترین راه حل‌ها برای رفع لکه‌های سفید کننده روی پیراهن می‌تواند رنگ کردن آن باشد. اگر خوش شانس باشید، می‌توانید همان رنگ پیراهن خود را پیدا کنید. با ‌این حال، اغلب قادر به پیدا کردن رنگ دقیق نیستند. در چنین مواردی، می‌توانید از روش زیر پیروی کنید:
چیزهایی که نیاز خواهید داشت:
پاک کننده رنگ
رنگ دلخواه .
مراحل
1. آب داغ را به وان اضافه کنید
2. بسته به ‌این که چقدر لباس می‌شویید، مقدار مناسب پاک کننده رنگ را اضافه کنید. به طور معمول، برای پاک کردن رنگ از لباسی کوچک، می‌تواند تا دو بسته پاک کننده رنگی استفاده شود
3. لباس را ده تا سی دقیقه بسته به رنگ اصلی پوشاک خیس نگه دارید.
4. زمانی که رنگ از بین رفت، وان را دوباره با آب پرکنید و رنگ انتخابی خود را به آن اضافه کنید. دستورالعمل‌های ذکر شده در بسته رنگ را دنبال کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی