[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

بانوی شیرازی و قهرمان پاراتیراندازی پارالمپیک: اگر به گذشته برگردم، خیلی زودتر شروع می‌کنم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
دختر تیرانداز شیرازی چندسالی است نام خود را در کنار ساره جوانمردی سر زبان‌ها انداخته و توانسته افتخاراتی بیشتر از حد تصور کسب کند.
سمیرا ارم که 7 سال است در رشته تیراندازی فعالیت دارد و در دو رشته تپانچه بادی 10 متر و خفیف 50 متر شرکت می‌کند، درباره این رشته می‌گوید: مانند هر رشته دیگری، تیراندازی با تپانچه هم سختی‌های خاص خود را دارد اما اگر علاقه داشته باشید، این سختی شیرین است، مخصوصاً زمانی که به موفقیت دست پیدا کرده و روی سکو می‌روید.
وی متولد سال 1364 است و می‌گوید با اراده و اعتماد به نفس، هر کسی توانایی این را دارد که در یک رشته ورزشی خاص، به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کند.
ارم درباره افتخاراتش گفت: از سال 2015 که وارد تیم ملی شدم، با کسب دو مدال طلا کارم را شروع کردم. هم در بخش انفرادی و هم در بخش تیمی‌که هم‌زمان شد با کسب سهمیه ورودی مسابقات پارالمپیک ریو. پس از آن سه سال متوالی در مسابقات جهانی مدال‌های مختلفی کسب کردم و در مجموع 9 مدال طلای مسابقات جهانی، چهار مدال نقره و نایب قهرمانی بازی‌های پاراآسیایی 2018 را در کارنامه دارم. اما شیرین‌ترین و دلچسب‌ترین مدالی که کسب کردم، رکورد شکنی در تپانچه خفیف 50 متر بود، زمانی که مسابقات به طور مشترک بین آقایان و خانم‌ها برگزار می‌شد و من توانستم در رقابت با 40 ورزشکار، قهرمان شده و رکورد دنیا را جابه‌جا کنم.
سمیرا ارم از طریق جامعه معلولین این استان با ورزش آشنا شد. پس از دو سال حضور در والیبال نشسته، فعالیت خود را در رشته پاراتیراندازی آغاز کرد تا در کنار تحصیل در مقطع ارشد مهندسی شیمی، با کسب مدال‌های خوش رنگ برای تیم ملی و کشورمان افتخار آفرینی کند.
وی ادامه داد: ورزش روحیه‌ام را خیلی افزایش داد تا جایی که با مدال مسابقات کشوری که بر گردنم بود وارد کلاس دانشگاه شدم و سمینارم را ارائه دادم، چرا که زمان برای رفتن به منزل را نداشتم و بلافاصله از اتمام رقابت‌ها به دانشگاه رفتم. موفقیت در ورزش به قدری انگیزه‌ام را بالا برده بود که توانستم تحصیلاتم را نیز با اشتیاق بیشتری ادامه دهم.
دارنده مدال نقره بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا افزود: الگوی ورزشی خاصی ندارم و همیشه سعی کردم مانند افرادی باشم که مثبت فکر می‌کنند و برای رسیدن به اهدافم با امیدواری تلاش کنم. تلاش و اراده‌ام، انگیزه‌ای شد تا فعالیتم را در دنیای ورزش ادامه دهم و البته خانواده و همچنین سرمربی تیم ملی از من حمایت کردند و مشوق‌هایم برای تداوم مسیرم بودند. اگر باز هم به گذشته برگردم به طورحتم رشته تیراندازی را انتخاب می‌کنم و شاید خیلی زودتر از قبل، وارد ورزش شوم چرا که حس رسیدن به اهدافم بسیار لذتبخش است.
ملی‌پوش پاراتیراندازی با اشاره به اینکه در طول این سال‌ها سعی کرده بهترین خودش در هر رویداد ورزشی باشد، افزود: اگر با توانایی‌هایی که امروز دارم به گذشته برگردم در مسابقات بهترین مدال‌ها را کسب می‌کنم اما من به گذشته‌ام به این شکل نگاه نمی‌کنم و سعی می‌کنم بر حسب تجربه در هر رقابتی بهترین نتیجه را کسب کنم.
ارم حالا خود را برای بازی‌های پاراآسیایی سال 2023 در‌هانگژو آماده می‌کند، مسابقاتی که مهرماه 1402 برگزار می‌شود و بزرگ‌ترین رویداد زندگی حرفه‌ای ورزشکاران معلول، پس از رقابت‌های پارالمپیک به شمار می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی