[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

ارتباط با اساتید پیشکسوت، دستاورد بزرگی است ، روزنامه شیراز نوین

آیین هفتاد و ششمین سالگرد تأسیس دانشکده پزشکی، با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشاور عالی رئیس دانشگاه و جمعی از اساتید، مسئولان و مدیران ارشد دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس دانشگاه در این آیین، با اشاره به نقش اساتید توانمند و باتجربه این مرکز آموزش عالی در پیشبرد اهداف دانشگاه، گفت: اساتید علاقه‌مند، خلاق و توانمند در کنار دستیاران و دانشجویان نخبه، از سرمایه‌های اصلی دانشگاه به شمار می‌روند.
دکتر سید وحید حسینی افزود: دانشکده پزشکی محل علم و اخلاق است و اساتید این مرکز علمی، این دو مقوله را سرلوحه کار خود قرار داده اند و این امر نیز به اساتید جوان انتقال می‌یابد. او با تأکید بر حفظ ارتباط اساتید پیشکسوت با دانشجویان و محیط‌های آموزشی، یکی از نقاط قوت دانشگاه علوم پزشکی شیراز را استمرار ارتباط اساتید پیشکسوت با دانشجویان و محیط‌های آموزشی عنوان کرد و ادامه داد: استمرار حضور اساتید پیشکسوت در محیط‌های آموزشی و هدایت دانشجویان، باعث انتقال تجربیات علم پزشکی می‌شود.
مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و کمبود اعتبارات لازم، گفت: مسئولان دانشگاه برای رفع مسائل و چالش‌های اساتید، دانشجویان و کارکنان، توسعه فضای‌های آموزشی و گسترش خدمات بهداشتی درمانی، با جدیت در حال پیگیری با مسئولان استانی و کشوری هستند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این آیین از اساتید دانشگاه به پاس تلاش برای حفظ و ارتقای جایگاه و پیشبرد اهداف دانشگاه 
قدردانی کرد. 
رئیس دانشکده پزشکی شیراز نیز در این آیین با بیان اینکه برگزاری آیین سالگرد دانشکده پزشکی با هدف یادآوری و تجدید عهد اساتید برای پیشبرد اهداف و ارتقای دانشکده است، در خصوص اقدامات و عملکرد دانشکده پزشکی در حوزه‌های مختلف توضیحاتی ارائه داد و این نشان افتخار را مرهون زحمات اساتید، دانشجویان و کارکنان این مرکز علمی عنوان کرد. دکتر «سید حسام‌الدین نبوی‌زاده» حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و چهارم و تبدیل به دانشکده برتر در کشور و خاورمیانه، سوق دادن به تحقیقات و پژوهش‌ها به سمت تحقیقات کاربردی و درآمدزا و تقویت شرکت‌های دانش بنیان را از جمله چشم اندازهای دانشکده پزشکی برشمرد.
او همچنین از تأسیس انجمن دانش‌آموختگان در این دانشکده خبر داد و گفت: برای شناخت، توانمندسازی و بهره‌گیری از توان، تجربه علمی و اجرایی دانش‌آموختگان، انجمن دانش آموختگان دانشکده پزشکی شیراز 
تأسیس شد.
دکتر نبوی زاده، حفظ ارتباط مستمر بین دانش آموختگان دانشگاه و دانشکده، انعکاس نیازهای آموزشی، پژوهشی و مهارتی جامعه به دانشگاه، بهره گیری از نظرات و تجربیات دانش آموختگان را از جمله اهداف تأسیس انجمن دانش‌آموختگان عنوان کرد. آیین هفتاد و ششمین سالگرد تأسیس دانشکده پزشکی که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشاور عالی رئیس دانشگاه، اساتید، مسئولان و مدیران ارشد دانشگاه برگزار شد، از اساتید بازنشسته و پیشکسوت دانشگاه نیز تقدیر شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی