[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

بدرقه زمستان با مصرف بهینه گاز طبیعی، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس خواستار همکاری بخش صنعتی و مصرف بهینه گاز طبیعی در بخش‌های خانگی، تجاری و اداری شد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان فارس، علی اکبر میدان‌شاهی از اجرای طرح پایش مصرف گاز در دستگاه‌های اجرایی و اماکن دولتی و عمومی کشور با هدف مدیریت انرژی و رعایت الگوی مصرف خبر داد و سازوکار مقابله با مصارف غیرضروری گاز در بخش‌های مختلف را تشریح کرد.
وی با تأکید بر این‌ موضوع که بخش خانگی و تجاری در اولویت گازرسانی قرار دارند، اظهار داشت: طرح پایش مصرف گاز از ابتدای آذرماه در راستای اجرایی‌سازی بخش‌نامه صادره از سوی نهادهای حاکمیتی، وزارت نفت و دستورالعمل‌های ابلاغی شرکت ملی گاز ایران آغاز شده و اصلی‌ترین هدف آن حمایت از مشترکان بخش خانگی و تجاری است. این مقام مسئول با اشاره به دستورالعمل‌های وزارت نفت در خصوص تأمین پایدار سوخت زمستانی بیان کرد: دامنه این ابلاغیه شامل همه مجموعه‌های دولتی است و چنانچه هرکدام از آن‌ها ذیل موارد غیرضروری و پرمصرف قرار گیرند، مشمول قطع گاز خواهند شد. 
میدان‌شاهی با اشاره به این موضوع که عزم شرکت گاز استان فارس برای رصد مصرف به ویژه در بخش صنعت جدی است، تصریح کرد: بازرسی‌های ضربتی و مداوم از ساختمان‌های ادرای در دستور کار شرکت گاز استان فارس قرار دارد؛ به ‌طوری که در یکی از موارد در یک روز، تعداد ۲۹ مرکز مورد بازرسی کارشناسان قرار گرفت که با ۱۱ مورد اخطار و ۱۴ مورد قطع گاز همراه بود. مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در بخش دیگری از سخنانش از مشترکان درخواست کرد تا با رعایت راهکارهای مصرف بهینه انرژی یاریگر یکدیگر باشند و بیان داشت: رعایت دمای ۱۸-۲۱ درجه در فضای داخلی و دمای ۱۸ درجه در راهروها و فضاهای عمومی و سرپوشیده نقش مؤثری در مصرف هوشمند گاز دارد و این امر در فرایند بازدیدها نیز موردتوجه و تأکید قرار می‌گیرد. در صورت مشاهده عدم رعایت موارد مندرج در بخش‌نامه، اخطاریه برای اماکن تحت پوشش صادر خواهد شد.
میدان‌شاهی از تمامی ادارات، سازمان‌ها و سایر مراکز دولتی و عمومی درخواست کرد تا وسایل گرمایشی را یک ساعت قبل از آغاز کار روشن کرده و یک ساعت قبل از پایان کار خاموش نمایند. به گفته وی خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل و انجام معاینه فنی، تعمیر و نوسازی تجهیزات و دیگر اقدامات لازم به منظور افزایش بازدهی وسایل گازسوز نقش ارزنده ای در مصرف انرژی دارد.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه اولویت شرکت ملی گاز ایران، گازرسانی به منازل و حفظ جریان پایدار گاز برای مشترکان خانگی است، گفت: با توجه به کاهش دما و مصرف بیش از 70درصدی گاز تولیدی کشور در بخش خانگی و تجاری، ضروری است که در گازرسانی به بخش‌های مختلف، مدیریت مصرف انجام گیرد. 
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: در مسیر مدیریت مصرف گاز در دوره سرد سال، نیازمند هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌های مسئول هستیم. امید می‌رود در پرتو مشارکت مشترکان و تلاش خدمتگزاران مردم در حوزه گازرسانی، خللی در حفظ جریان پایدار گاز در کشور و گرم نگه داشتن منازل هموطنان به وجود نیاید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی