[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

این گیاهان اعصابتان را راحت می‌کنند ، روزنامه شیراز نوین

صدآنلاین | وقتی مضطرب هستید و دوست دارید که فرار کنید و از دنیا پنهان شوید، گیاه دم شیر را امتحان کنید. این گیاه از خانواده‌ نعنا است و برای مادران جدیدی که احساس اضطراب و ضعف می‌کنند، مفید می‌باشد. سوزان وید، این گیاه را به خانم‌هایی که شرایط زندگی سختی دارند مثلاً توسط همسر یا رئیسشان تحت فشارند، توصیه می‌کند.
او می‌گوید: این گیاه شما را به یک آدم احمق خوشحال تبدیل نمی‌کند، بلکه به شما قدرت تحمل و برنامه‌ریزی می‌دهد. برای مقابله با اضطراب، ۲ تا ۳ بار در روز، نصف تا یک قطره چکان از عصاره‌ این گیاه را مصرف کنید.
گیاه کاوا کاوا (فلفل استرالیایی)
این گیاه، بومی‌ جزایر پلینزی و ملانزی است و به‌طور سنتی به‌عنوان یک گیاه مست کننده در مراسم و جشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. رزماری، نویسنده‌ کتاب «شفای گیاهی برای زنان» می‌گوید: این گیاه، مورد علاقه‌ من، برای مقابله با اضطراب است زیرا عضلات را شل و ذهن را پاک‌سازی می‌کند و باعث می‌شود که در لحظه زندگی کنید.
رزماری
این گیاه را برای عوامل استرس‌زای روزانه توصیه می‌کنند مانند پرواز هواپیما، سخنرانی در جمع، ارائه‌ کار و حل اختلافات مردم. این گیاه اغلب برای مقابله با بحث و جدل‌های داخل قبیله یا خانواده، مورد استفاده قرار می‌گرفت. این گونه گفته شده که وقتی کاوا وارد قلب می‌شود، دیگر نفرتی در قلب وجود نخواهد داشت.
این گیاه، سرخوردگی ناشی از خشم را از بین می‌برد و بنابراین با وجود اختلافات، می‌توانید با هم کنار بیایید و راه‌حل‌های مسالمت آمیز پیدا کنید. در صورت لزوم، یک قطره چکان از عصاره‌ این گیاه را در آب گرم بریزید و مصرف کنید (در روز، بیشتر از سه برابر این مقدار مصرف نکنید).
موارد منع مصرف: کاوا کاوا نباید همراه با الکل یا توسط کسی که مبتلا به هپاتیت یا دیگر بیماری‌های جدی کبد است، مصرف شود. اگر باردار هستید، از این گیاه استفاده نکنید.
شیره‌ دانه‌ جو دو سر
آیا مدت‌هاست که سخت کار کرده‌اید و تعادل عاطفی‌تان را از دست داده‌اید؟ پس این گیاه برای شما مناسب است. دیوید وینستون، رئیس بخش گیاه‌شناسی و کیمیاگری می‌گوید: شیره‌ دانه‌ جو دو سر، عصاره‌ جو دو سر کامل است که فقط توسط گیاه جو دو سر هنگامی‌که دانه است تولید می‌شود. بنابراین با مصرف بلغور جو دو سر در صبح، نمی‌توانید از فواید آن بهره ببرید.
این گیاه، پایه‌ احساسی متعادل‌تری ایجاد می‌کند تا شما نسبت به هر چیز کوچکی، واکنش نشان ندهید. این گیاه، یک انتخاب عالی برای کسانی است که از استرس، بیمار شده‌اند و دچار سندروم روده‌ تحریک پذیر، تپش قلب و افزایش فشار خون بر حسب موقعیت هستند.
۴ قطره چکان از عصاره‌ این گیاه را، ۳ تا ۴ بار در روز مصرف کنید. مصرف آن را تا ۶ ماه ادامه دهید.
بادرنجبویه
اگر می‌خواهید که بدون احساس گیجی و کندی، استرس‌تان را کم کنید، بادرنجبویه را امتحان کنید. کینگزبری می‌گوید: من این گیاه را برای هر کسی که حس می‌کند شاد نیست، استفاده می‌کنم. این افراد، افسرده نیستند اما احساس غم و اندوه می‌کنند.
این گیاه برای اوقاتی مناسب است که آن قدر احساس ضعف می‌کنید که تقریباً حرکت نمی‌کنید. عطر این گیاه، به قدرت شفا بخشی‌اش می‌افزاید و می‌تواند مانند چای مورد استفاده قرار بگیرد. عطر مرکبات، به‌خودی خود نشاط بخش است.
آن را مانند چای بنوشید. برای آماده کردنش، یک مشت برگ تازه یا خشک شده‌ آن را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و به‌مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس برگ‌ها را از آب بیرون بیاورید و فشار دهید و در صورت تمایل آن را با عسل شیرین کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی