[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

چهارمین کنگره مطالعات اجتماعی سلامت در شیراز برگزار می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس مرکز تحقیقات سیاست‌گذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از چهارمین کنگره مطالعات اجتماعی سلامت با محوریت اجتماعی شدن سلامت در روزهای سی ام آذر و یکم دی سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «کامران باقری لنکرانی» در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اعلام این خبر گفت: تاکنون ۱۲۷ مقاله برای شرکت در این سمینار ارسال شده که از این تعداد ۸۸ مقاله پذیرفته و به صورت پوستر در این همایش به نمایش گذاشته می‌شود؛ همچنین ۳ مقاله برتر نیز مورد حمایت قرار می‌گیرد.
او با بیان اینکه ۶ میزگرد در طول این رویداد علمی برگزار می‌شود، افزود: ۲۰ سخنران از دانشگاه‌های تبریز و تهران، دانشکده علوم سیاسی و اقتصادی لندن، مؤسسه غیردولتی شبکه جهانی جنبش سلامتی مردم و رئیس شبکه ملی نسخه‌نویسی اجتماعی انگلستان در این همایش به صورت حضوری و مجازی به ارائه مطالب علمی در حوزه مطالعات اجتماعی سلامت با محوریت اجتماعی شدن سلامت می‌پردازند.
دکتر باقری لنکرانی با بیان اینکه این همایش با هدف اجرایی شدن بند یازدهم سیاست‌های کلی سلامت جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، تأکید کرد: عوامل اجتماعی نقش مؤثری بر سلامت افراد دارد و یکی از مهم‌ترین ابعاد سلامت، سلامت اجتماعی است.
او با تأکید بر اینکه دسترسی به سلامت، نیاز به مشارکت اجتماعی دارد، افزود: اختلال در سلامت اجتماعی افراد می‌تواند بر دیگر ابعاد سلامت آنان نیز تأثیر بگذارد؛ بنابراین مردم و تشکل‌های مردم‌نهاد می‌توانند به یاری دولت آمده و در این بخش از سلامت، تأثیرگذار باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی