[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

محدود کردن پرس تی‌وی بیانگر هراس آمریکا است، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد مسدود کردن حساب شبکه‌های خبری پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی در یوتیوب خلاف قوانین بین‌المللی و تلاش برای جلوگیری از صدای رسانه‌های مستقل و آزادی خواه است.
مسعود گودرزی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به مسدود کردن حساب رسمی شبکه‌های خبری پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی در یوتیوب به بهانه «نقض سیاست‌های گوگل»، گفت: آمریکایی‌ها تلاش می کنند از هر طریقی با اعمال فشار جلوی صدای آزادی‌خواهی رسانه‌های مستقل را بگیرند.
نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: در واقع امروزه اکثر رسانه‌های دنیا تحت تأثیر سیاست‌های ایالات متحده هستند. از این رو مشاهده می‌‌شود که افکار عمومی دنیا به خوبی از اقدامات ضدبشری و خلاف منشور ملل متحد این کشور آگاه نمی‌‌شود.
وی با اشاره به اینکه شبکه‌های خبری پرس تی وی و هیسپان تی وی رسالت خبری صحیح را پیگیری می‌کنند، از این رو بهانه گوگل برای بستن حساب کاربری آنها اقدامی نابخردانه محسوب می‌‌شود، ادامه داد: به نظر می رسد مسئولان این شرکت باید پاسخ دهند چرا رسانه‌های آمریکایی که صرفاً بر روی اقدامات ضدبشری این کشور سرپوش می گذارند و دیگران را متهم به امور خلاف واقع می کنند، دارای حساب کاربری هستند؟ این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر اینکه سیاستمداران کاخ سفید به خوبی می دانند شبکه‌های خبری پرس تی وی و هیسپان تی وی نقشه‌ها و دسیسه‌های آنها را با شفاف‌سازی رسانه‌های نقش بر آب می کنند، از این رو تلاش می کنند دسترسی آنها در فضای مجازی را کاهش دهند، تصریح کرد: باید یادآور شد چندی پیش نیز مرضیه ‌هاشمی، خبرنگار این شبکه در ایالات متحده بدون دلیل بازداشت شد و پس از چندین روز کشمکش، مجبور شدند وی را آزاد کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: افکار عمومی دنیا به هیچ وجه تحریم شبکه خبری پرس تی وی و جلوگیری از پخش آن توسط سرویس‌های ماهواره‌ای را از خاطر نخواهد برد که این اقدام با همراهی صهیونیست‌ها و همکاری آمریکایی‌ها در سال‌های گذشته انجام شد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شبکه خبری پرس تی وی در تارنمای رسمی خود گزارش داد که شرکت گوگل حساب رسمی این شبکه و شبکه خبری هیسپان تی وی را غیرفعال کرده است. گوگل بدون اطلاع قبلی حساب‌های رسمی این دو شبکه خبری را در برخی سرویس‌های خود از جمله یوتیوب و جی میل به بهانه «نقض سیاست‌های گوگل» مسدود کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی