[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۲
  • دوره جدید

اتوبوس‌های برقی در امتداد هوای پاک هستند، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: یکی از نیازهای اصلی شیراز در حوزه هوای پاک، بهره برداری از اتوبوس‌های برقی است.
کیانی رحیمی با بیان اینکه ضرورت خرید اتوبوس‌های برقی به لحاظ کاهش آلودگی‌های محیط زیستی از الزامات امروز است، خاطرنشان کرد: نیازمند آن هستیم که شهردار با نگاه ویژه‌ای این موضوع را در مسیر درست آن قرار داده تا هر چه زودتر شاهد خدمات‌رسانی اتوبوس‌های برقی در شهر شیراز باشیم. 
مصطفی کیانی رحیمی عضو شورای شهر شیراز در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورا با بیان اینکه رانندگان و فعالان حوزه حمل‌ونقل بزرگ‌ترین عامل محرک چرخه اقتصادی کشور هستند، گفت: بی‌شک پرداختن به حوزه بزرگ و ارزشمند حمل و نقل می‌تواند گره بسیاری از مشکلات امروزی جامعه ما را باز نماید و انتظار می‌رود با نگاه ویژه‌ ای که شهردار محترم به این حوزه دارد، شاهد اتفاقات ارزشمندی باشیم.
او با اشاره به دیدار شهردار شیراز با نمایندگان تاکسی‌های درون شهری و بهره‌برداران و رانندگان اتوبوس و مینی‌بوس افزود: با شناسایی این مشکلات امیدوارم به زودی شاهد رفع مشکلات این حوزه باشیم.
به گفته ناظر شورا در سازمان حمل و نقل مسافر نوسازی ناوگان تاکسی سال‌ها این مسئله مغفول مانده بود و عملاً شاهد اتفاق خاصی نبوده ایم که با همکاری شهردار محترم و مدیرکل کمیته امداد استان تفاهم‌نامه نوسازی تعداد ۱۵۰۰ دستگاه تاکسی در شرف امضاست. 
کیانی تصریح کرد: سامانه نوسازی با پیگیری‌های اعضای شورا و شهرداری و اتحادیه تاکسیرانی‌های کلان‌شهرهای کشور شروع به ثبت نام نموده و بسیار ضروری است که شهردار توافقات نهایی را با بانک‌های عامل جهت پرداخت وام کم‌بهره به دیگر تاکسیرانان جهت نوسازی انجام دهند.
به باور این عضو شورا، جهت نوسازی ناوگان اتوبوس و مینی بوس نیاز است که شهردار با اولویت قرار دادن این موضوع و همکاری با دولت‌مردان نگاه بسیار ویژه‌ای به موضوع حمل و نقل عمومی و نوسازی داشته باشد که با همکاری شهرداری خرید 170 دستگاه اتوبوس از طریق اعتبارات دولتی کلان‌شهرها و پرداخت سهم شهرداری که تعداد ۲۴ دستگاه اتوبوس در روز حمل و نقل رونمایی شد و در چرخه خدمت به مردم قرار گرفت، گام‌های لازم را بردارند.
به باور این عضو شورا، نیاز به احداث خطوط بی آر تی یکی از نیازهای حوزه حمل و نقل است که همزمان سفر را کاهش می‌دهد و هم باعث کاهش ترافیک در سطح شهر خواهد شد و این موضوع رغبت بسیار زیادی در همشهریان به استفاده از حمل و نقل عمومی ایجاد خواهد کرد و با توجه به مطالعات جامع حمل و نقل، شایسته است که شهرداری خطوط بی آر تی را با جدیت در اولویت اقدام قرار دهد.
او از ضرورت هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و به نتیجه رساندن سامانه‌های بی ام اس و تی ام اس در ناوگان همگانی به صورت کامل صحبت کرد و گفت: گام‌های مثبتی در این خصوص برداشته شده است؛ از جمله رونمایی از فاز اول سامانه هوشمند مدیریت حمل و نقل اتوبوس و آغاز فعالیت سامانه پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی‌ها که جا دارد در این مجال از کمسیون هوشمندسازی تشکر نمایم.
کیانی با بیان اینکه ضرورت خرید اتوبوس‌های برقی به لحاظ کاهش آلودگی‌های محیط زیستی از الزامات امروز است، خاطرنشان کرد: نیازمند آن هستیم که شهردار با نگاه ویژه‌ای این موضوع را در مسیر درست آن قرار داده تا هرچه زودتر شاهد خدمات‌رسانی اتوبوس‌های برقی در شهر شیراز باشیم. 
به گفته این عضو شورا، جایگاه واقعی حمل و نقل عمومی باید در جایگاه زندگی مردم ملموس باشد و حوزه حمل و نقل می‌بایست با ایده‌های جدید و استفاده از هوشمندسازی در بحث سرویس مدارس و ادارات و بحث گردشگری و زیارت ورود نماید و دغدغه مردم را کاهش دهد تا با احساس رضایتمندی مردم از این حوزه شاهد استفاده گسترده‌تر از حمل و نقل عمومی و کاهش ترافیک در 
شهرمان باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی