[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

توقف بزرگ‌راه در مرز سپیدان ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که تعجیل در بهره‌برداری از پروژه ملی آزادراه شیراز- اصفهان، قبل از تکمیل همه فازها و تعیین تکلیف خروجی‌های این محور مواصلاتی، جایز نیست و نباید انجام شود.
به گزارش ایسنا، محسن علیزاده با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور مسئولان ارشد و نمایندگان فارس با معاونان وزرای دفاع و راه و شهرسازی، به خبرنگاران گفت: در آن جلسه مسائل مختلف مرتبط با پروژه آزادراه شیراز- اصفهان به تفصیل مطرح و دیدگاه‌های افراد حاضر در این نشست هم ارائه شد.
علیزاده خاطرنشان کرد: مسئولان ارشد فارس و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، برای سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی این آزادراه و تخصیص اعتبارات لازم، پیگیری‌های مستمری را 
انجام داده‌اند.
این نماینده مجلس ادامه داد: از آنجا که رویکرد افتتاح چنین پروژه‌هایی، خدمت رسانی همراه با آرامش و امنیت است، باید مطمئن شویم افتتاح این پروژه با حداقل مشکلات انجام خواهد شد.
علیزاده گفت: باید امکانات موردنیاز در طول مسیر آزادراه، اعم از مجتمع‌های رفاهی و خدماتی، اورژانس بین راهی، نمازخانه و سایر نیازهای امنیتی و پلیسی، قبل از بهره برداری و زیر ترافیک رفتن مسیر در پروژه دیده شده و تأمین و موارد جزئی هم به مرور رفع شود.
نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس گفت: اجازه بهره‌برداری با عجله آزادراه شیراز- اصفهان بدون تعیین وضعیت خروجی و رفع نیازهای ضروری مسافران در مسیر را نخواهیم داد و حتماً باید آسایش و امنیت مردم و مسافران در این مسیر، با هم دیده شود.
به گزارش ایسنا، چهاردهم آبان امسال، رستم قاسمی، وزیر سابق راه و شهرسازی در سفر به استان فارس اعلام کرده بود که قطعه ششم آزادراه شیراز- اصفهان تا پایان امسال کامل می‌شود و قطعه هفتم هم در دست احداث است.
پیش از این نیز در ابتدای شهریور امسال، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس از اختصاص ۲۳۰۰میلیارد تومان اعتبار به این پروژه خبر داده و اعلام کرده بود که برای افتتاح این آزادراه تا قطعه ششم، در ایام‌الله دهه فجر امسال تلاش خواهد شد، اما قول ۱۰۰درصد نمی‌دهد.
ایمانیه با اشاره به وجود نگرانی جدی در خصوص مواجهه با ترافیک سنگین در ورودی شمال‌غرب شیراز بعد از افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان نیز گفته بود: برای رفع این مشکل، چهار محور دسترسی را در دستور کار قرار داده‌ایم و طی روزهای آتی، با حضور معاون اقتصادی ریاست جمهوری، عملیات اجرایی گذرگاه گویم را آغاز خواهیم کرد.
استاندار فارس با بیان اینکه کار تملک مغازه‌ها در گویم تا حدودی انجام شده و تداوم دارد، گفت: علاوه بر زیرگذر گویم، از شمال آن یک معبر ۱۶متری باز و برای اتصال جنوب گویم به بزرگ‌راه حسینی الهاشمی نیز برنامه‌ای اجرایی خواهد شد؛ اگرچه زمان بر است و جاده قره‌پیری نیز با قوت اجرایی خواهد شد. 
گزارش ایسنا حاکیست که یکی از دغدغه‌های جدی در موضوع افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان به واسطه چندبرابر شدن حجم تردد خودروها در شمال‌غرب شهر شیراز و محورهای مواصلاتی شهرستان‌های بیضا و سپیدان و نبود زیرساخت مناسب برای این تغییر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی