[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

ثبت ۱۱هزار شکایت از خودروسازان در سال ۱۳۹۷، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از ثبت حدود ۱۱هزار شکایت از خودروسازان و واردکنندگان خودرو در سال گذشته خبر داد که ۸۰۰۰پرونده به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
یدالله صادقی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در این شکایت‌ها نسبت به عدم ایفای تعهدات شرکت‌های داخلی و خارجی خودرویی شکایت شده است.
وی افزود: به عبارت دیگر، شاکیان می‌گویند همه یا بخشی از پول خودروی مورد نظر خود را پرداخت کرده‌اند؛ اما شرکت‌ها در تحویل خودروهای پیش‌فروش شده تأخیر دارند و در مواردی حتی شرکت‌های خودروساز یا واردکننده گفته‌اند خودرویی برای تحویل به خریداران ندارند. به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، از این ۱۱هزار شکایت، حدود ۸۰۰۰پرونده تکمیل و به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده که تعزیرات باید به آن‌ها رسیدگی کند. کار ۳۰۰۰پرونده نیز در کمیته حل اختلاف نهایی شده است؛ یعنی از شرکت مورد نظر خسارت دریافت کردند، یا شاکی با شرکت مربوط به تفاهم رسیدند یا شکایت آن‌ها مبنا و اساس نداشته است. صادقی با اشاره به اینکه شکایات طرح شده ابتدا در کمیته حل اختلاف بررسی می‌شود، اظهار کرد: در پرونده‌هایی که در آن‌ها کمیته حل اختلاف نتواند اختلاف شاکی و شرکت را برطرف کند یا یکی از طرفین به رأی کمیته ایراد داشته باشد، پرونده تشکیل شده و به تعزیرات حکومتی فرستاده می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی