[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

تحولات مثبت در عرصه حمل‌ونقل، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر شیراز در نطق پیش ‌از دستور خود در جلسه این هفته شورای شهر شیراز با اشاره به فرا رسیدن هفته حمل و نقل و رونمایی و کلنگ زنی چند پروژه در این حوزه از جمله کلنگ زنی فاز دوم خط دو مترو و‌ رونمایی از ۲۴ دستگاه اتوبوس، ضمن ارائه گزارشی از اجرای این پروژه‌ها و رعایت عدالت اجتماعی در توزیع عادلانه پروژه‌های حوزه حمل و نقل گفت: این بخش از مترو بالغ بر پنج کیلومتر طول دارد و وعده رکوردزنی تونل اجرای این مسیر در مدت زمان ۳۰ماهه و احداث ۳ ایستگاه از این فاز و تکمیل ۵ دستگاه باقی مانده از خط دو، نشان از اراده جدی شورای اسلامی شهر شیراز و شهردار از خدمت در حوزه حمل و نقل عمومی است.
علی اکبر سلطانی با اشاره به رونمایی از ۲۴ دستگاه از ۱۰۷ دستگاه اتوبوس خریداری شده و جایگزینی اتوبوس‌های فرسوده و بازسازی ۵۰ دستگاه اتوبوس شهری و هوشمندسازی در این راستا گفت: پرداخت غیرنقدی کرایه تاکسی و راه اندازی سامانه‌های هوشمند نظارتی بر اتوبوس‌ها جهت ارتقای سطح کیفیت زمانی و کنترل خدمات بهتر در طول سفر مردم شیراز با حمل و نقل عمومی از دیگر دستاوردهای این هفته بود.
وی خطاب به شهردار شیراز با اشاره به دغدغه شهردار شیراز از زمان حضور برای اجرای مصوبات شورای شهر و نیز برخی اتفاقات چند ماه اخیر در زمینه اغتشاشات به وجود آمده، گفت: در این زمینه اغلب از حس عدالت‌جویی مردم شروع و مطالبات مردم ابزار شده و بعد از آن متأسفانه با هدف برخی عناصر فریب خورده یا گاهاً خودفروخته به اغتشاشات و ناامنی تبدیل گردیده که قطعاً این قبیل اغتشاشات موردتأثیر آحاد جامعه نمی‌باشد.
وی ادامه داد: اما در حاشیه این وقایع، وظیفه مدیریت شهری هماهنگی با دستگاه‌های مختلف به منظور تسهیل در خدمت‌رسانی و علاوه بر آن کمک به حفظ آرامش مردم از جمله آرامش بصری است؛ کما اینکه در سال‌های گذشته شاهد پاک‌سازی اثرات این قبیل اقدامات توسط شهرداری در اسرع وقت بودیم؛ به نحوی که آثار مخرب این اقدامات در کمتر از ۴۸ ساعت از شهر زدوده می‌شد و آرامش روانی برای مردم حاکم می‌شد.
سلطانی گفت: این در حالی است که در این دوره متأسفانه عدم توجه به این موارد باعث شده است زیبایی شهر تحت تأثیر قرار گرفته و متأسفانه آرامش روانی و املاک عمومی و خصوصی شهروندان تحت تأثیر منفی این اقدامات، خاطرات نامطلوبی را از خدمات شهرداری در ذهن‌ها ثبت نماید. وی اضافه کرد: دغدغه و تلاش مناسب جهت حل این معضلات به جایی رسیده که وقتی به معاون محترم حضرت‌عالی تذکر داده می‌شود، متأسفانه در پاسخ شاهد اذعان این مطلب هستیم که اگر امروز رفع آسیب انجام دهیم، تکرار خواهد شد و کاملاً بی‌تفاوت نسبت به مسائل می‌باشد. از حضرت‌عالی تقاضامندیم نسبت به موضوع زیباسازی و آرامش بصری شهر حساس بوده و تذکرات لازم را ارائه دهد.
عضو شورای شهر شیراز گفت: شورای ششم بارها در خصوص تخلفات ساخت و ساز در حوزه باغات قصردشت تذکراتی داده که متأسفانه امروز شاهد این هستیم که برخی مشاوران املاک پیشنهادات خاص و مشخصی را در حوزه باغات و حریم شخصی مطرح می‌نمایند که گویا کوتاهی مجموعه تخلفات شهری و معاونت‌های خدمات شهری در سطح مناطق و معاونت خدمات شهری می‌باشد.
سلطانی گفت: این ساخت و سازهای غیرمجاز و تضییع حقوق شهری و از بین بردن ریه تنفسی شهر شیراز با کوتاهی معاونان و برخی مدیران شهرداری صورت می‌پذیرد. می‌بایست شما نظارت خود را در این حوزه تقویت نموده و با کمک ظرفیت‌های نظارت هوشمند و تبیین برنامه‌های مشخص از این اتفاق‌های ناگوار جلوگیری گردد.
المان میدان امام حسین(ع) دیگر موردی بود که وی به آن اشاره کرد و خواستار تعیین تکلیف آن شد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر شیراز افزود: بحث کنترل آب‌های سطحی به ویژه زیرگذرها و شریان‌های اصلی شهر شیراز موضوع همیشه بر زمین مانده بوده که در بارش‌های قبلی توسط شهردار اسبق و معاون مربوطه به نحوی اعلام گردید که جای هیچ نگرانی برای مردم نیست، اما شاهد این بودیم که در ساعت‌های ابتدایی بارندگی مردم شیراز دچار مشکل شدند و در خیابان‌هایی چون خیابان شهید آقایی و محلاتی و اکثر زیرگذر‌ها انباشت آب و عدم تخلیه مناسب موجب مشکل برای مردم شد.
متأسفانه در بارندگی اخیر نیز که بسیار جزئی بود، این مشکل کماکان برقرار بود. آقای شهردار لطفاً برای مردم شیراز تاریخی اعلام فرمایید تا دیگر شاهد این مشکلات نباشیم و دستورات لازم را به معاونان مربوطه صادر فرمایید و از صحبت‌های غیرواقعی اجتناب کرده و تمرکز خود را در رفع مشکلات مردم 
قرار دهید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی