[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

ضرورت تمرکززدایی از مراکز درمانی، روزنامه شیراز نوین

مشکلات و موانع احداث بیمارستان ۷۰۰تخت‌خوابی صدیقه کبری با حضور عضو شورای اسلامی شهر شیراز بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر علی ناصری در نشست چندجانبه بررسی موانع احداث بیمارستان ۷۰۰تخت‌خوابی صدیقه کبری گفت: تمرکززدایی از مرکز درمانی شهر شیراز و ساخت مراکز جدید در نقاط مختلف شهر یکی از ضروریات مهم مدیریت شهری است. وی ادامه داد: بر اساس برخی سیاست‌های غلط، عمده مراکز درمانی در مرکز شهر شیراز متمرکز شده است که هم مانع توزیع عادلانه منابع شده و هم در صورت بروز بحران‌، ریسک خدمات‌رسانی به مصدومان احتمالی را افزایش می‌دهد. دکتر ناصری اظهار کرد: مدیریت کلانشهر شیراز بر این باور است که باید از تمرکز مراکز درمانی در نقاط مرکزی شهری کاسته شود.
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: احداث مراکز درمانی در نقاط مختلف شهر شیراز، هم دسترسی مردم به خدمات درمانی را تسهیل می‌کند و هم از بار ترافیک در نقاط مراکزی می‌کاهد.
به اعتقاد دکتر ناصری، توزیع امکانات درمانی و ارائه خدمات شهری در نقاط مختلف شهر شیراز، از سیاست‌های عدالت‌محوری مدیریت شهری است. وی ادامه داد: با احداث مراکز درمانی در نقاط مختلف شهر، روند توسعه شهری متوازن می‌شود و زمینه توسعه همه‌جانبه شهر شیراز فراهم می‌شود. در این‌ نشست که شهردار منطقه ۹ شیراز، سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز و برخی مدیران دانشگاه علوم پزشکی شیراز حضور داشتند، موانع ساخت بیمارستان صدیقه کبری بررسی و راهکارهای لازم ارائه شد. عضو ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۹ بر ضرورت تسریع در رفع موانع تأکید کرد و خواستار همکاری بخش‌های مختلف شهرداری شیراز با دانشگاه علوم پزشکی شیراز شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی