[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

صنایع نفتی فارس اشتغال‌زاست، روزنامه شیراز نوین

معاون اداری و مالی و مدیریت منابع انسانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، از اجرای طرح ‌به‌روز‌رسانی تجیهزات آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای در قالب یک افق پنج ساله خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، دکتر غلامرضا زمانی دیروز در حاشیه سفر به شهر شیراز و بازدید از آموزشکده‌های شهید باهنر، شهید رجایی و دانشکده فنی دختران شیراز که با حضور دکتر جامعی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال گذشته بخش قابل توجهی اعتبار برای خرید تجهیزات در دانشکده و آموزشکده‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای سراسر کشور اختصاص یافت و این مهم نیز همچنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: براساس این طرح، سهم استان‌ها از بودجه تجهیزات مشخص می‌شود و در پی آن استان‌ها اعلام نیاز می‌کنند و ‌به‌روز‌رسانی تجهیزات انجام می‌شود.
معاون اداری و مالی و مدیریت منابع انسانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور خاطرنشان کرد: این موضوع یک تکلیف قانونی است و در ماده 65 برنامه ششم توسعه نیز تکلیف شده که باید دست به دست هم دهیم و در این راه نیز مسئولان ارشد استانی و نمایندگان مجلس همراهی کنند تا به نتیجه برسد.
زمانی تأکید کرد: بر این باوریم علاوه بر ‌به‌روز‌رسانی تجهیزات، باید ‌به‌روز‌رسانی تفکرات نیز آن هم بر مبنای دانشگاهی فرهنگ‌سازی و نهادینه شده و در این راستا دوره‌های بازآموزی به صورت متوالی برگزار و آموزش‌ها نیز به‌روز شوند.
وی افزود: باید طوری برنامه‌ریزی شود که تفکرات اداری، آموزشی و دانشگاهی به همراه ایجاد حداقل تغییرهای آموزشی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای را شاهد باشیم و نشان دهیم که دانشگاه پویایی خود را داشته و در جامعه تأثیر مثبت دارد.
معاون دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه براساس تکلیف قانونی تا پایان برنامه ششم توسعه این دانشگاه باید 30درصد دانشگاه‌های کشور را به سمت مهارتی و اشتغال بکشاند، گفت: این دانشگاه دانشگاهی نوپا است و بسیاری از بخش‌های مرتبط با دانشگاه، این دانشگاه را نمی‌شناسند و هنوز به با مراکز فنی و حرفه‌ای اشتباه می‌گیرند که در این زمینه نیز باید فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی لازم انجام گیرد.
زمانی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر یک روزه خود به همراه دکتر فتاحی، مدیرکل پشتیبانی و امور عمومی و دکتر سیروس ضرغامی، مدیرکل دفتر حقوقی قراردادها و پاسخگویی به شکایات دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور به شیراز اشاره و تصریح کرد: در این سفر از دانشکده شهید باهنر و طرح‌های در دست اجرای آن، دانشکده شهیدرجایی، ساختمان جدید در دست ساخت آموزشکده فنی دختران و آموزشکده فعلی آن بازدید و برای رفع مشکلات آن برنامه‌ریزی شد.
وی بیان کرد: دانشکده‌های رجایی و دختران با پراکندگی خوابگاه و مرکز تحصیل دانشجویان روبرو هستند که باید تلاش کنیم هرچه سریع‌تر این پراکندگی را کاهش داد.
زمانی افزود: پروژه در دست ساخت دانشکده فنی دختران شیراز نیز باید تعیین تکلیف شود و در این زمینه نیز تسریع در اجرای آن با تخصیص اعتبارات عمرانی دنبال می‌شود.
وی گفت: در مورد دانشکده شهید رجایی و کارگاه‌های آن باید اذعان کرد کارگاه‌ها وضعیت مناسب ندارد و به عنوان عضوی از جامعه فنی و حرفه‌ای از این موضوع راضی نیستم که امیدواریم با برنامه‌ریزی در مرکز این مشکل نیز برطرف شود.
زمانی خاطرنشان کرد: در این سفر همچنین مدرسان و مسئولان دغدغه‌هایی در ارائه دروس فنی مطرح کردند که این نیز منتقل می‌‌شود و امیدواریم این سفر تأثیرگذار بوده و بتوانیم گوشه‌ای از مشکلات را برطرف کنیم.
معاون اداری و مالی و مدیریت منابع انسانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: درخواست من از مسئولان استانی و شهری از جمله استاندار، فرمانداران، بخشداران، مسئولان متولی از جمله شهرداری و شورای شهر این است که دست به دست هم دهند تا مشکلات این دانشگاه نوپا برطرف شود و تفکر دانشگاهی را بیش از پیش حاکم کنیم.
دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس به ویژه در مرکز این استان که شهر شیراز است، دارای ظرفیت‌هایی بالایی است و می‌تواند در ایجاد اشتغال این استان تأثیرگذار باشد.
وی با تأکید بر اینکه معرفی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و توانمندی‌های آن برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: در این استان برخی صنایع منحصر به فرد فعال بوده و هم‌جواری فارس با صنایع نفتی نیز یکی از امتیازهای است که می‌تواند در تولید رونق و اشتغال نقش بازی کند.
براساس این گزارش، در این بازدید دکتر جامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس نیز با طرح مشکلات این دانشگاه در بخش‌های مختلف، خواستار برطرف شدن آن و تأمین نیازهای در بخش‌های اداری و منابع انسانی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی