[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: نیازمند مدیران جهادی هستیم ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: قوانین و مقررات مربوط به زمان غیر از جنگ است درحالیکه امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و مدیر ناتوان و توانمند مشخص می‌شود.
به گزارش  مهر، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز خطاب به مدیران و مسئولین استان تأکید کرد: مدیران باید همکاری لازم را با مردم داشته باشند و به‌طور ویژه به ماه مبارک رمضان توجه داشته باشند و مسئولین مربوطه باید برای این ماه موضوع امر به معروف و نهی از منکر را اطلاع رسانی کنند و در موضوع اصناف توجه ویژه شود.
وی با اشاره به توجه و کنترل فضای مجازی نیز گفت: قرار نیست هرکس هرچی دلش می‌خواهد بگوید و باید کنترل‌های وجود داشته باشد و از طرفی باید توجه کنیم این ابزار و تکنولوژی برای حمله به ما ایجاد شد و ما نیز باید سربازان خود را داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس یادآور شد: آزادی که بیان می‌کنند تا زمانی است که قدرت در دست آنها باشد اما باید بدانند با حذف کردن صدای ما موفق نخواهند شد.
امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیاتی شدن شعار سال نیز گفت: سخن گفتن لازم نیست و باید اقدام شود رهبری از ما کارهایی خواسته‌اند که باید هرکس متناسب با وظیفه کار کند.
وی ادامه داد: در استان فارس یکسری صنایع غذایی داریم که باید مورد حمایت قرار گیرند، دیدیم که مسئولین دولتی نیز اعلام کردند که تسهیل کنیم تا مردم کار کنند. تسهیل شود و به‌دنبال مقررات و موانع نباشیم زیرا امروز جنگ اقتصادی است.
آیت الله دژکام تأکید کرد: مقررات مربوط به زمان غیر جنگ است و امروز ما به مدیر جهادی احتیاج داریم و امروز نوبت دیده شدن توانمندی و ناتوانی مدیران است.
امام جمعه شیراز تصریح کرد: مدیر جهادی مدیری است که در عرصه سختی بگوید کار مردم را انجام دادم و ادعای بی جهت کسی نداشته باشد زیرا باید امروز خودش را نشان دهد. وی افزود: مدیران باید در جنگ اقتصادی توانایی خودشان را نشان دهند. نماینده ولی فقیه در فارس یادآور شد: پول نقد آماده برای مراکز پتروشیمی‌جنوب فارس موجود است و قرار نیست این بودجه به جای دیگر برود زیرا این هزینه کرد اشتغال به همراه دارد.
امام جمعه شیراز ادامه داد: موضوع توسعه صادرات را باید مدنظر قرار داد زیرا رونق تولید به صادرات نیز بستگی دارد و مدیران گمرک، اتاق بازرگانی و... به این مهم دقت کنند.
آیت الله دژکام افزود: سرمایه‌های دولتی برای برطرف کردن نیازها کافی نیست و مدیر کسی است که سرمایه گذار بیاورد و در ادامه به اصلاح نظام بانکی توجه کنیم حداقل سود مرکب را نگیرند زیرا معنی ندارد از سود پول هم سود دریافت کنند.
وی تأکید کرد: دستگاه قضائی استان باید در برابر این دریافت‌ها برخوردی داشته باشد زیرا فتوای مراجع نیز بر حرام بودن دریافت این رقم‌ها است.
امام جمعه شیراز یادآور شد: اقتصاد دانش بنیان نیز باید مورد حمایت مدیریت کلان استان باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی